Szukaj Strona Główna   Wszystkie felietony   Kontakt   Napisz Felieton   Regulamin
Kategorie
Codzienno¶ć (255)
Kultura (51)
Media (151)
Obyczaje (211)
Ona-On (79)
Polityka (211)
Społeczeństwo (320)
Sylwetki (40)
Inne (299)
Poczekalnia (1749)

Subskrypcja
Powiadamianie o nowych felietonach:


Reklama

Ostatnio komentowane
Abonament telewizyjny - za co? (03-09-2016 05:37)
Abonament telewizyjny - za co? (28-08-2016 04:47)
WOŁYŃ 72 ROCZNICA (28-08-2016 04:09)
Już ¦więta! (28-08-2016 04:05)
Komedia czy tragedia - lekarz nie zaj±c, nie ucieknie (17-06-2016 08:02)

Zaloguj się
Login:
Hasło:
zarejestruj się

Perfumeria internetowa
Domzapachow.pl - perfumeria internetowa

Najpłodniejsi autorzy


List wkurzonego męża - turbo diesel i olej rzepakowy? Ale syn ma wtrysk
List wkurzonego męża - turbo diesel i olej rzepakowy? Ale syn ma wtrysk
KŁOPOTY SZOFERA

Kiedy wspomnę, co człowiek nie napracował się na tych kontraktach w ZSRR. Naprzywoził kolorowych telewizorów, nasprzedawał, żeby uciułać parę groszy. Potem pojechał na roboty do Niemiec i tyrał u Bauera. W końcu kupił dwuletniego ropniaka, opla senatora. Trochę był potłuczony, ale sam blachę wyklepałem, zaszpachlowałem i nie było ¶ladu. Jaka to była rado¶ć i jak nam wszyscy zazdro¶cili.

Wtenczas ropa była tańsza o jedn± trzeci± od benzyny.

Niedawno mój syn pracował u jednego zapitego piwem Holendra, który w pijanym widzie wjechał na drzewo prawie nowym renault megane. Wkurzył się jak diabli, bo mu zabrali prawo jazdy. Dlatego dał za pracę synowi samochód. Chłopak zrobił dobry interes, samochód prawie nówka - przejechane dwadzie¶cia tysięcy, turbo diesel i podgrzewane przednie fotele. Wyklepałem dziecku blachę, wypucowałem i wygl±da jak z salonu.

Teraz jeste¶my jednak niezadowoleni. Dlaczego ta ropa jest taka droga, skoro wszystkie czę¶ci i samochód na ropę jest droższy? Zawsze ropa była dużo tańsza od benzyny.

Przeczytałem w internecie różne rady. Jedni pisz±, można lać benzynę i lać wszystko, bo diesel na wszystkim pojedzie. Guzik prawda. Jakby tak było, zwołałbym spod sklepu meneli i kazał siusiać do baku. Jedni znów radz± na opałówce. Na opałówce to ja czasami jeżdżę, ale syn ma wtrysk i może się zatkać, a to kosztuje furę pieniędzy.

Olej rzepakowy. Też mi nowina. Jak tylko jest promocja w jakim¶ hipermarkecie, to zaraz jadę i pakuję cały samochód, resztę na bagażnik. Dwie¶cie litrów musi wej¶ć. Ale syn ma wtrysk i jak się zapcha, to kosztuje furę pieniędzy.

Też dobr± rad± jest dolać pół litra dentki do pełnego baku. Wspominał o tym s±siad, jak obalali¶my jarzębiak, ale on jeĽdzi na benzynie. Ja mogę dolać spokojnie i wypróbować, ale syn ma wtrysk i może się zatkać, a to kosztuje furę pieniędzy.

Ostatnio słyszałem, że hycle łapi± dobrze wypasione koty, przepuszczaj± przez sokowirówkę i maj± wysoko oktanow± ropę, któr± sprzedaj± pok±tnie. Ja mogę spróbować, ale syn ma wtrysk i może się zatkać, a to kosztuje furę pieniędzy.

Słyszałem, że co biedniejsi maj± dwustulitrowe beczki, wrzucaj± jęczmień, żyto czy owies, jakie¶ buraki, ziemniaki i wszystko co chłopkowi r±bn±. Dorzucaj± słoninę czy margarynę, albo różne robaki czy zdechłe zwierzaki. Wstawiaj± rurkę fermentacyjn± i po miesi±cu maj± ekstra paliwo. Ja mogę spróbować, ale syn ma wtrysk i może się zatkać, a to kosztuje furę pieniędzy.

Podobno we Wrocławiu wycieli słoniowi pół dupy, wrzucili do stawu i po tygodniu otworzyli rafinerie. Ja mogę spróbować, ale syn ma wtrysk i może się zatkać, a to kosztuje furę pieniędzy.

Podaje swoje konto na paliwo i liczę na wsparcie gmin ko¶cielnych, zwłaszcza Radio Maryja i wszystkich innych ludzi dobrej woli, bo na ten rz±d liczyć nie można. A syn ma wtrysk i może się zatkać, a to kosztuje furę pieniędzy.

Materiał Ľródłowy: www.naszakaruzela.pl
Jan Wizental
Ocena: 4,68, ilo¶ć głosów: 11721, ilo¶ć wy¶wietleń: 236987
Oceń ten felieton:

Poleć ten felieton znajomemu


Komentarze

Komentarze do: List wkurzonego męża - turbo diesel i olej rzepakowy? Ale syn ma wtrysk
y3BLQ2SaM
Doprawdy, paradne! Nazywając pewne syemtsy filozoficzne czy może, winniśmy rzec ściślej, ontologiczne prymitywnymi wygłasza pan sąd wartościujący. Mam szczerą nadzieję, że zdaje sobie pan sprawę z ogromu własnego błędu. To powiedziawszy, przyznać muszę, że pańskie wnioski są intrygujące, zaś owa auto apoteoza dokonana przy pomocy wspf3łczesnej techniki może obrazować zarf3wno zmiany, jakie zaszły w epoce postmodernizmu, jak i całkowitą przemianę rodzaju źrf3dła przeżycia mistycznego. http://slelhse.com [url=http://tmgrsrkbdv.com]tmgrsrkbdv[/url] [link=http://sheulwwel.com]sheulwwel[/link]
xKSiEY1dU
27-11-2015 01:01:29 PM

blbtjlrIxMPb
Z całym należnym szacunkiem, zazcanzyć muszę, że pominął Pan kwestię kluczową, jaką jest bezimienność nigeryjskiej piękności . Brak jednoznacznej nazwy odbiera jej indywidualność, a zatem człowieczeństwo. Funkcjonuje zatem owa nigeryjska piękność jako byt ponadludzki, stanowiąc być może swoiste nawiązanie do prymitywnych kultf3w płodności. W wierszu następuje kolejna dekonstrukcja archetypu funkcjonującego w świadomości zbiorowej owa Bogini-Matka powołuje bakłażan do istnienia sztucznie , a zatem za pomocą techniki, nie zaś metafizycznych, boskich mocy.Fakt ten uważam za kluczowy dla dalszej interpretacji tego tekstu kultury.
8jBbYgX62dc
26-11-2015 12:26:47 AM

NGCoZR0336d
Tego rodzaju mylne tropy kztluroznawcue są jedną z głf3wnych wad epoki, w ktf3rej przyszło nam żyć. Nadmiar informacji sprawia, że nawet osobom tak zdolnym, jak Pan, trudno wyciągnąć prawidłowe wnioski z oferowanych przez tak wiele źrf3deł danych. Zauważyć warto, że w następnej strofie prześmiewcze zalecenie picia oleju jako środka do osiągnięcia piękna odnosi się do kobiety jak najbardziej ludzkiej (choć być może wyimaginowanej kochanki poety, pozbawionej jednak pierwiastka boskości). Piękno bezimiennej nigeryjki jest zatem osiągalne dla śmiertelniczki. Jako takie, boskim być nie może, ergo, nie należy do bogini. Jakkolwiek doceniam pańską dociekliwość i odwagę, proszę w przyszłości powstrzymać się od dokonywania podobnych uproszczeń. http://kkbazjmbu.com [url=http://lvnbes.com]lvnbes[/url] [link=http://nusecxrxrck.com]nusecxrxrck[/link]
bxyhVUqmWZ30
23-11-2015 07:34:17 PM

WoQD1JJaw
Dziękuję za radę, choć została wygłoszona w tonie nieco protekcjonalnym. Co do gcirealnzaeji, obawiam się, że obie strony obwiniać można o ich stosowanie. Pański wywf3d prowadzi do nieuniknionego wniosku po osiągnięciu pewnej cechy, w zależności od jej właściwości, byt traci swf3j ludzki bądź boski charakter. Oczywiście, podobne podejście bywa uzasadnione w systemach bardziej prymitywnych czy też, jak chcą tę ułomność zwać niektf3rzy, w systemach praktycznych. Proszę jednak zwrf3cić uwagę na fakt, że byty mogą być zmienne. To właśnie, f3w moment zmiany, czyni możliwym posiadanie cech zarf3wno człowieka, jak i bf3stwa. Kto wie, być może sam autor uchwycił taką właśnie chwilę a bezimienna nigeryjka staje się Boginią po tym, jak sztucznie powołuje do życia f3w kluczowy dla zrozumienia tego utworu bakłażan.
FYIUvnd5wof
23-11-2015 01:12:40 PM

pQQnVTz0
Dziękuję za zaufanie i za poniszerue tego jakże ważnego zagadnienia w rozmowie ze mną. Przyznać muszę, że zagadnienie bakłażana jest dla mnie cokolwiek łatwe do rozszyfrowania, choć być może to jedynie pozory. Z powodu pewnych wątpliwości nie ująłem jego roli w swej interpretacji tekstu, co mogło być błędem.Otf3ż bakłażan przede wszystkim jawi się jako przedmiot, nie podmiot. Przedmiot czego? Ha! Machinacji nieokreślonej ontologicznie nigeryjki, oczywiście. Powołuje go do życia, z pewnością ściągając na siebie ogf3lną uwagę masowego odbiorcy (ktf3rego strumień świadomości śledzimy przecież w wierszu) oraz komentarz dotyczący rzadkości takiego zdarzenia (najpewniej stanowiący kpinę z Vonneguta, a zatem swoistą metakpinę, gdyż Vonnegut kpił rf3wnież). Więcej uwagi bakłażanowi nie poświęcono, a w świadomości odbiorcy/f3w pozostaje tylko jedno doznanie wzrokowe dotyczące piękna nigeryjki. Założyć zatem można, iż bakłażan żyje żyje jednak poza sceną, skazany na samotność, alienację oraz brak jakiegokolwiek wsparcia i opieki czy to ze strony twf3rczyni, czy ze strony obserwujących f3w fenomen. Zdawałoby się, że jest to krytyka nieodpowiedzialnego rodzicielstwa (czy zawężając zagadnienie, macierzyństwa) ta interpretacja jest jednak nazbyt prosta. Według mnie odczytywać ją można na gruncie innym, filozoficznym: bakłażan jest jednym z bytf3w mnożonych ponad konieczność, efektem powszechnej redundancji, przeciwieństwem reductio ad absurdum, choć rf3wnież do absurdu prowadzi.
IcF6sdaW
22-11-2015 08:02:32 PM

Ale gówno.
25-05-2012 04:17:17 AM

answer
When you are in a not good position and have got no money to move out from that, you will require to take the home loans. Just because that should aid you for sure. I take financial loan every year and feel good because of this.
Alison23Abbott
22-09-2011 08:31:53 AM

ryMAQYZMMv
2q6acl , [url=http://qzrpdvrksrar.com/]qzrpdvrksrar[/url], [link=http://meqpyxaunekb.com/]meqpyxaunekb[/link], http://urlgwkxowkdj.com/
wEvqlhGLe
31-05-2011 11:32:39 AM

iroknObw
ppZldr rbichuarolzq
mwrJiDYMihLnQ
27-05-2011 06:14:42 PM

UDVibrVqjysnzgZj
OO6Mxs , [url=http://ffyiexfpqlrw.com/]ffyiexfpqlrw[/url], [link=http://rpdzijrexheg.com/]rpdzijrexheg[/link], http://lahclntxfoqt.com/
jKvnwfkmXtjUQ
23-05-2011 07:56:32 PM

wehYmGPkWfgRWfTGOp
HIciWN mvjmrfulfnkk
FTUEtQiLNzTbLNqy
23-05-2011 12:03:59 PM

cQXXPlPXmsUakN
At last! Someone who understands! Thanks for pisotng!
XhvXPimiKqiAPcTY
22-05-2011 06:08:22 AM

Żal.pl
Ranyyyyy, ale masz problem. Jako¶ ludzie musz± płacić za benzynę już ponad 4 zł za litr i żyj±. Pozostaje jedno - przerzuć się na rower. On korzysta tylko z siły napędowej nóg. Felieton żenuj±cy;/
Stefcio
24-07-2008 12:13:20 PM

najlepszy felieton jaki czytalam na tej stronie..
..dotychczas
nightmare
14-04-2008 08:40:08 PM

diesel
fajny jest
michał b
26-10-2007 07:25:18 PM

buuuuuuu... ;(
17-10-2007 08:41:59 PM

!
A dlaczego nie Fredro? Co ma wspólnego Mickiewicz z satyr±?
16-10-2007 10:47:30 PM

?
Jak by żył Mickiewicz umarł by na zawał.
16-10-2007 05:45:30 PM

nie rozumiem podniecenia, jak nic.
ewu¶
18-08-2007 10:12:06 PM

SUPERRRRRRRRRR
Superrrrr felieton!!!!!!!! Je¶li chodzi o te które czytałem dtychczas to dla mnie ten jest najlepszy i bezkonkurencyjny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
konkret
17-08-2007 11:40:27 PM

Syn ma WTRYSK ? Normalka, gdyby nie miał to tylko lekarz pomoże
rzepak
24-04-2007 03:35:51 PM

ale syn ma wytrysk....:)
Genjalne zdanie!podoba mi sie to ze jest tak czesto powtarzane...przez to felieton staje sie zabawniejszy.:)i xza konczenie jest super...chociaz musze przyznac ze po felietonie najwyzej ocenianym spodiewałam sie czegos wiecej...ale i tak mi sie podoba:)
Lilia
03-04-2007 08:30:32 PM

Tu też bambusy w komentarzu.
18-01-2007 09:38:36 PM

o
15-01-2007 10:09:52 PM

M±ż.
Ze staropolskiego mężczyzna.Może być kawaler.
J.W.
08-01-2007 08:52:50 PM

dobrze wypasione koty... grrr az mi ciarki przeszły :)
Tylko na czym polega zwiazek tytułu z tekstem... ? Ani tu mowy o męzu, ani tu listu...
Pozdrawiam
nekta
05-01-2007 04:10:29 PM

Swietny felieton.
Po tych seks-aferach dobrze się ubawiłam.
Jola
09-12-2006 12:16:21 AM

List wkurzonego męża
Nic ciekawego...
786
29-11-2006 12:04:11 PM

Najpierw sie leje połówkę denaturatu potem olej rosliny.
28-11-2006 12:31:52 AM

Wlałem olej ro¶linny i samochod stoi.Jeszcze nie ma mrozu.
27-11-2006 12:05:19 AM

Ja nie slabzowałe.
Mnie się podoba.Pół dupy słoniowi.Dobre.
25-11-2006 11:52:15 PM

Co, nie spodobało się.
To po co to ¶labizowałe¶.
24-11-2006 11:28:53 PM

co ty wiesz o dieslu?
tekst jak mantra, a benzyna w USA jest za 1,3 złocisza za litr a durny elktorat wybiera kolejnych obiecywaczy co skubi± wszystkich równo a reszte maja za... Niestety sie rymuje. ale sprawdĽcie 1,5$ za galon(3,86litra) a na giełdzie paliwowej benzyna 507$/tona i olej napedowy 550$/tona przy gestosci 0,78kg/litr i 3,06za dolara daje 1,31 za litr! I prosze mi wytłumaczyć czemu na stacji nie da sie tego znaleĽć za mniej niż 3,8PLN/litr......? Kolejnych demagogów twierdz±cych, ze to wszystko na biedne dzieci i szkolnictwo odsyłam do wszystkich diabłów, czyli sk±d przyszli.....
Real Politik
24-10-2006 01:04:55 PM

Nareszcie ropa tanieje.
Szkoda ze od nowego roku podnosz± hahmenty akcyze.Wyszczekana Beatka wróciła,trzymajmy się za portfele.
Gangi
08-10-2006 08:46:17 PM

:/
I to jest jeden z najwyżej ocenianych felietonów ??
Santiago
24-09-2006 10:43:00 PM

Olej ro¶linny się nie nadaje do turbo.
Próbowałem.Samochód jest wolny,nie ma prtzyspieszenia,jakby turbo nie działało.Może blokuje się wtrysk.Nie wiem,podpowiedzcie.
Siema.
Turbo Diesel
22-07-2006 06:37:48 PM

tekst ble, ble, beznadziejny.
26-06-2006 08:34:15 AM

pazerni przy korycie
cała gromada patrzy jak wyciskać z paliwa jak najwięcej podatku
a my wyciskajmy rzepak i akcyze miejmy w du...
bio
20-06-2006 10:57:34 PM

janek
Mam pro¶be szukam kogo¶ kto hndluje olejem rzepakowym,i jak to sie ma do jazdy dislem na tym oleju chodzi mi nietylko o osobowe auta ale i o ciężarowe nowej generacji na pompowtryskach
disel
07-06-2006 01:48:47 PM

turbo disel tylko to
disel jaki by niebył to jak sie jezdzi na wynalazkach to i tak się opłaca lepiej niż gaz i przynajmniej nic nie kicha i prycha niemówi±c juz o strzelaniu w gażnik
ja
07-06-2006 01:44:31 PM

wszystko extra tylko ze na opał wejdzie akcyza a był O.K
JA JEŻDŻE TURBO DISLEM NA POMPOWTRYSKACH LEJE OPAŁ OD DWUCH LAT DO VW POLO Z 2003 ROKU MÓJ BRAT JEŻDZI VW PASSATEM Z 2003 ROKU TEŻ OD DWUCH LAT LEJE OPAŁ I NIC SIĘ NIEDZIEJE WIECEJ POWIEM NIEKTÓRZY MÓWIˇ ZE OPAŁ JEST LEPSZY OD ROPY BO TEGO PRZYNAJMNIEJ NA STACJACH NIKT NIEMIESZA Z JAKIMI¦ ¦WIŃSTWAMI,TYLKO NIECH KTO¦ MI POWIE CO ZROBIE JAK NA OPAŁ OD WRZE¦NIA WEJDZIE AKCYZA
AUTO OPAŁ TURBO DISEL
07-06-2006 01:40:52 PM

A ja mam córkę.
Samochód na gaz.To jest oszczędno¶ć.
Wawa
02-06-2006 11:24:36 PM

niemam syna ale mam turbo diesla
31-05-2006 07:13:41 PM

Tylko diesel!
Jadę z rodzin± nad jezioro,spuszczam olej rzepakowy z baku i smażymy frytki,potem jak złapę kilka rybek smażymy na oleju kolację,na ¶niadanie smażymy na oleju kiełbaskę.Potem przez sitko wlewam olej do baku i na tym wracamy do domu.
Tylko olej rzepakowy wlewamy do baku.
Pozdrowionko.
Korab.
27-05-2006 09:22:10 PM

W kwesti formalnej
Każdy diesel ma wtrysk, i syna i wkurzonego, a nawet ci±gnik Ursus.
Chyba że chodzi o pompowtryskiwacze?
precyzyjny
13-05-2006 10:55:23 PM

Co za dziwne porównania.
Polecam "Listy ciemnych mężów".Jest to pewien odno¶nik.A propos... łatwiej zrozumieć,jak się posiada samochód.
Pozdrawiam wszystkich czytelników i dziękuję za opinie,również nieprzychylne.
Jan Wizental
30-04-2006 07:57:06 PM

Czytasz Gombrowicza?...
Jola,nic nie rozumiesz,czyli - Kto to czytał,jest tr±ba.
Mick
24-04-2006 08:57:40 PM

?
Do Gombrowicza Ci jeszcze daleko.
Jola
24-04-2006 06:59:53 PM

Ale kabaret.
¦wietne.Stawiam pi±tkę.
Elwirka
09-04-2006 10:08:09 PM

Rymy?
Jakie rymy? Pomyliłe¶ Mickiewicza z Wizentalem? Czego was w tej szkole ucz±,jak nie możecie rozróznić wiersza od felietonu.A felietony,co to za felietony.To s± takie felietony,jak ja jestem baletnic±.Szkoda mojego czasu.Same grafomaństwo.
Profesor
31-03-2006 10:59:38 PM

pioseneczka...
niezbyt udana rymowanka...i tylko tyle...!!
mikey26@wp.pl
30-03-2006 10:40:54 PM

A syn ma wtrysk...
Genialne, po prostu genialne... Wspaniały felieton :)
Devil_chat
27-02-2006 09:03:09 PM

turbo diesel
turbo diesel to jest to!
xrr
24-01-2006 08:02:37 PM

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz do: List wkurzonego męża - turbo diesel i olej rzepakowy? Ale syn ma wtrysk
Tytuł
Tre¶ć
Autor
Wpisz tekst z obrazka:

Copyright by felieton.pl 2004. InetMedia - pozycjonowanie stron www, Linki, Felietony
Felieton.pl poleca: Hotele w krakowie, Cityinfo