Szukaj Strona Główna   Wszystkie felietony   Kontakt   Napisz Felieton   Regulamin
Kategorie
Codzienność (255)
Kultura (51)
Media (151)
Obyczaje (211)
Ona-On (79)
Polityka (211)
Społeczeństwo (320)
Sylwetki (40)
Inne (299)
Poczekalnia (1749)

Subskrypcja
Powiadamianie o nowych felietonach:


Reklama

Ostatnio komentowane
Abonament telewizyjny - za co? (03-09-2016 05:37)
Abonament telewizyjny - za co? (28-08-2016 04:47)
WOŁYŃ 72 ROCZNICA (28-08-2016 04:09)
Już Święta! (28-08-2016 04:05)
Komedia czy tragedia - lekarz nie zając, nie ucieknie (17-06-2016 08:02)

Zaloguj się
Login:
Hasło:
zarejestruj się

Perfumeria internetowa
Domzapachow.pl - perfumeria internetowa

Najpłodniejsi autorzy


Czy ja jestem inny ? - skejci, metalowcy, dresiarze i normalni
Czy ja jestem inny ? - skejci, metalowcy, dresiarze i normalni

Wchodząc do szkoły coraz częściej zadaję sobie pytanie: „Czy ja jestem jakiś inny?”. I bynajmniej nie chodzi mi tu o moje makabryczne poczucie humoru, które częściej oburza niż śmieszy, czy o moje poglądy polityczne (już sam fakt, że takowe posiadam kwalifikuje mnie do grupy dziwolągów). Nie. Chodzi o mój wygląd. Otóż wchodząc do mojej szkoły można bez trudu zauważyć różne subkultury, a rozpoznaje się je właśnie po wyglądzie. Postaram się to wyjaśnić.

Najliczniejszą subkulturę tworzą tak zwani „skejci”. To znaczy, oni sami się tak nazywają, choć ze skaterami, czyli ludźmi, którzy jeżdżą na deskorolkach i słuchają muzyki hardcore nie mają nic wspólnego. Ale do rzeczy. Skejta można łatwo rozpoznać po workowatych, nisko opuszczonych spodniach, co najmniej o 3 rozmiary za dużych, oraz bluzie z kapturem. Razem wygląda to tak jakby koleś pożyczył ciuchy od swojego stukilowego brata. Charakterystyczne jest też to, że nawet w 30-stopniowe upały nie rozstają się z zimową czapką z emblematem marihuany, a w 20 centymetrowym śniegu brną w adidaskach. Jeśli chodzi o preferowany rodzaj muzyki to skejci słuchają oczywiście hip-hopu i stamtąd czerpią swą miłość do wszelkich używek, jak i nienawiść do policji (słynne HWDP). Co ciekawe ta subkultura posługuje się swoim specyficznym językiem. Na przykład witają się słowami „elo” lub „joł”. Swoich kumpli nazywają ziomalami, a dziewczyny foczkami, bądź maniurami. Takich słów jest tak dużo, że powstają specjalne słowniki, mające pomóc ich biednym rodzicom, dochodzącym nieraz do wniosku, że ich dziecko przybyło z innego kraju. Ba ! Z innej planety.

Kolejna wyraźna grupa to metalowcy. Osobników takich można poznać po czarnych bluzach z nazwą ulubionego zespołu (im mroczniejsza nazwa tym lepiej), czarnych spodniach, koniecznie z przywieszonym łańcuchem z Nomi oraz glanach. Glany to bardzo ciekawy rodzaj obuwia, gdyż można w nich chodzić w zimę i w lato, w każdych warunkach pogodowych, a prócz tego, z powodu blachy na czubku, świetnie nadają się do kopania w d... Kolor inny niż czarny jest oczywiście niedopuszczalny. Metale w większości są czcicielami Szatana, co hojnie manifestują obwieszając się czaszkami, pentagramami i odwróconymi krzyżami.

Dresiarzy też nie trudno znaleźć. Wystarczy kierować się słuchem. Tam gdzie najgęściej sypią się słowa niecenzuralne, prawdopodobnie siedzą dresy. Znak rozpoznawczy: łysa głowa i wygląd dobrze rozwiniętego goryla. Ubierają się w gustowne dresy i adidaski. Wszystko oczywiście markowe. Tak, dresiarze to chodzące reklamy takich marek jak Adidas, czy Nike. Założę się, że nawet sznurówki kupują w firmowych sklepach. No, ale w końcu mają dużo kasy, ze sprzedaży kradzionych kołpaków i radiów samochodowych. Ich muzyka to techno, coś co przypomina dudniące, rytmiczne umc, umc, umc. Trzeba na nich uważać, bo jeśli uznają cię za żyda, lub geja to biada ci.

I gdy tak kroczę pośród nich, coraz częściej pojawia się we mnie poczucie wyobcowania. Nie mam przecie nic wspólnego z tymi śmiesznymi ludźmi. Ubieram się normalnie; dżinsy, T-shirty, zwykłe bluzy, czasem swetry, koszule. Nie mam na włosach kilograma żelu. Nie palę zioła i nie piszę na murach CHWDP. Ani mi w głowie uważać się za syna Władcy Ciemności i pić krew niemowlaków. Ale przecież wszyscy tak robią. Więc czy nagle świat stanął na głowie, czy to może ja jestem dziwakiem? Idąc szkolnym korytarzem czuję się jak wyrzutek społeczeństwa. Zbieram nieufne spojrzenia, bo przecież nikt nie wie, z kim ma do czynienia. Po wyglądzie tego nie widać. Mimowolnie wyróżniam się z tłumu swoją normalnością. A może by tak założyć własną subkulturę? Subkulturę „normalnych" ludzi.

Hodo.
Ocena: 2,92, ilość głosów: 1314, ilość wyświetleń: 35886
Oceń ten felieton:

Poleć ten felieton znajomemu


Komentarze

Komentarze do: Czy ja jestem inny ? - skejci, metalowcy, dresiarze i normalni
Indywidua w bluzie z kapturkiem i troczkami z przodu to cwele i eunuchy
Bezdomni, brudasy z faweli, prymitywy z blokowisk, homoseksualiści, "słoiki", lewacy i "prawdziwi Polacy" ubierają się w "pedalskie" bluzy z "kapturkiem" i z "troczkami" z przodu. Czy wszystcy ci debile sobie robią dobrze? Dlaczego chcą "urawniłowki" i takiego samego "ciotowatego" wyglądu? Są cwelami, czy tęsknią za ubraniową "urawniłowką" PRL-owską. Może obciągają murzynom z gett amerykańskich?
ZGRED
26-12-2013 03:44:31 PM

ZAfOYVrgQlDZQESu
AzqhAr , [url=http://qcrmydsrmvjp.com/]qcrmydsrmvjp[/url], [link=http://gouwlxdbyuna.com/]gouwlxdbyuna[/link], http://eqckhzcabcau.com/
yeNVHPcXAuga
20-03-2013 04:33:50 AM

mPNvufczZdfys
67Qwmb zzdcdyegsmof
KhujUJpeugwvzkFdj
18-03-2013 03:41:40 PM

DiphmIeSNkJfG
rFov2w oszmoaovoaba
OqZaSTpqHSzzT
18-03-2013 03:41:33 PM

JVwaLCuaIIMQeXmH
ReW3aV nmepydjucduq
ASlEeYvDNaCJHCkH
18-03-2013 03:41:12 PM

sFmQXyugnSg
Thanks for hplenig me to see things in a different light.
lpvzHyCsJDsqYldS
15-03-2013 09:40:36 PM

tsaaa...
Czemu wszyscy ( prawie ) bronią metalowców? A skaterów to nie -,- piszesz, że wszyscy tylko ubierają się i słuchają muzyki uważanej za znak rozpoznawczy, ale skąd wiesz że nie jeżdżą na deskorolce? Ja jeżdżę na deskorolce, ale nawet nie ubieram się tak jak reszta i uważam się za normalnego człowieka. To się nazywa dyskryminacja!
What?!
25-02-2013 06:33:36 PM

Dresiarze to njamilsi ludzie na świecie, tacy troskliwi, zawsze kiedy przechodze obok nich pytają czy mam jakiś "problem" - słodkieeeeeee......
edzia
25-01-2013 09:16:58 AM

Gówno synu wiesz.
Jam jest metal, pagan metal. Black metal. Jestem Chrześcijanką, nie lubię szatana, i nie jem wymienionych przez cb zwierząt. Koleguję się z innymi metalami, którzy powiedzą ci to samo. W naszych klasach zwą nas szatanami, nawet gdy któreś z nas słucha zaledwie hard rocka. Na takim stereotypowym podejściu do subkultur których nawet nie liznąłeś nieźle się w życiu przejedziesz. Dodam jeszcze, że metale są po większości tolerancyjni i często swoim wyglądem i zachowaniem sprzeciwiają się niesprawiedliwości i dyskryminacji. Amen
pozdrawiam współplemieńców m/ d-.-b m/
Nerrasseeies
18-01-2013 09:09:53 PM

debil
Mój boże co aspołeczny debil. Moim zdaniem to ty się zaliczasz do subkultury szkolnych jełopów. Opisane to wszystko jakbym Super Expres czytał.
antydebil
09-12-2012 02:34:07 AM

Ogarnij Się!
Słuchaj ! ja jestem metalówą i nie zgodzę się z tb co do naszego stylu! Ten Styl nie świadczy o tym ,że wierzymy w szatana an ,że pijemy krew ofiar! Ja kocham Metal i czuję ,że to moje drugie powołanie.! Ubieram się na czarno no i co z tego? Bd uważać mnie za zwolenniczke szatana? Bzdury! METAL RZĄDZI!!!!!!!!!!! ♥♥♥♥♥ SKEJTÓW NIE TRAWIE!!
I LoVe MeTaL
26-10-2012 01:07:46 PM

Stary..Daj sobie spokój..
Według mnie opisałeś surowo każdą z przedstawionych subkultur.Jestem metalem a o dziwo nie konsumuje kotów i innych zwierząt.Wierzę w Boga a to,że utwory metalowe mają ostrą tematykę to tylko kontrowersja.. (w większości).Poleciłbym Ci dokładne doinformowanie w pojęciu subkultura-dresów,skejtów,metali czy punków.Wtedy pisz śmiało. Byle miało to jakiś sens..
Metalowiec
05-02-2012 04:00:07 PM

Idiota
Autor tego artykułu miał 100% racje co do skejtów ale metali!! słuchaj stary ;] jestem metalem już od 10 lat.. nie wyznaję szatana .. baa jestem Chrześcijaninem.. ubieram się na czarno noszę glany słucham rocka i metalu.. po prostu w tej kulturze się odnajduję .. nienawidzę rapu i wszędobylskiego popu .. właśnie to znaczy być Metalem... wiara w diabła nie ma z tym nic wspólnego.. co tyczy się dresów ;] hmm jak to powiedzieć .. nie dość ze słuchają Rapu.. oni go czczą z tego co mi wiadomo nie znoszą tak zwanej "techniawy"...
Andre
16-01-2012 03:35:12 AM

Kur*a, ludzie... Co wam; jak na czarno si~ę ktoś ubiera to zaraz "Szatan" jest.
A gów** prawda. To, że kilku ma nasr*** we łbie nie znaczy, że wszyscy.
I za zdanie: "Metale w większości są czcicielami Szatana, co hojnie manifestują obwieszając się czaszkami, pentagramami i odwróconymi krzyżami." od niejednego dostałbyś z tego glana w dupę.
Anven
11-12-2011 07:42:20 PM

Felieton
Wydaje mi sie że Twój felieton jest dobrym i prostym wzorcem do pisania tego typu tekstów. Mam nadzieje że to był przymusowa praca do napisania tej treści z zajęc polskiego a nie Twoje prawdziwe spostrzeżenia. W każdym montrazie nie patrząc głębie na twoją tresć, felieton wydaje mi sie prosty i podstawowy...od razu pokazuje o co chodzi w felietonie, jeżeli maja byc długie w formie wypacowania :D
R.A.
01-12-2011 04:09:17 PM

Żal mi cię człowieku
Czy ty jesteś normalny?! Jak można stworzyć obraz skejta wyłącznie na stereotypach?! Oni nie chodzą w adidaskach tylko w skejtach a maryśkę na czapeczce ma rasta! Taka moja propozycja:idź się lecz!!!!!
I love skejt!
29-11-2011 07:49:53 PM

Tomo: zgodzę się z Tobą
Nie można dzielić w tak płytki sposób ludzi! Ja sama chodzę zazwyczaj na czarno i w glanach, ale to nie znaczy , że jestem satanistką! Chętnie idę ulicą słuchając reggae. NIE DA SIĘ dzielić ludzi w ten sposób w jaki autor tekstu to zrobił! Może najpierw niech pozna tych ludzi bliżej, pozna ich idee wgl, bo pokazał tylko jak bardzo płytki jest! Ach... Aż sie zagotowałam...
nissho
12-11-2011 12:55:39 PM

aaaaaaaaaa holer nie moge dodać komentarza glupi komp
uygf
27-06-2011 08:47:19 PM

...
dlaczeg trzeba umieć jeździć, żęby umieć jeżdzić?
głópek
27-06-2011 08:36:54 PM

skejci
maja fajne ciuchy i sam nim jestem
ja
27-06-2011 08:31:55 PM

VcazSvWWCalChvICwGF
YtUwle , [url=http://icdvnveaitbr.com/]icdvnveaitbr[/url], [link=http://ogisgzquenmd.com/]ogisgzquenmd[/link], http://rxznlhvntwpb.com/
COtqssjgjXkOQjd
31-05-2011 01:13:37 PM

ZKhzXEHmczeioqBrCh
ktwjfR vkcqmjgkbvnh
klFjMmfDxlHhjsh
27-05-2011 08:10:08 PM

fKRSoVRlgIHwaA
p91dGG , [url=http://mlqkvozaojzv.com/]mlqkvozaojzv[/url], [link=http://evemnpqfmdoe.com/]evemnpqfmdoe[/link], http://eucerkcppivg.com/
PnRPvGsJzzb
23-05-2011 08:13:51 PM

ORgZaDwmRMOQQDloZ
YZtUfl slinqiffetll
zEcUFsdTMmhTPTeo
23-05-2011 12:01:30 PM

WmQEQZmqGwqaAqAmbPI
I feel so much happier now I undertasnd all this. Thanks!
tmLVxMeJkVd
22-05-2011 06:01:08 PM

Stereotypy
Kurwa to są stereotypy.
Ja jestem dresiarzem nie slucham techno i hyba 2 moich kumpli jest lysych w tym ja:D
I chodze w markowych ciuchach a nie kradne i nie jestem z bogatej rodziny
DRESIARZ
18-02-2011 09:36:53 PM

Tak, jesteś inny.
Takich jak Ty zaliczam do grupy społecznej przeze mnie nazywanej "stereotypowcami". Mam znajomego, który wygląda jak domniemany (wg. Twej opinii) "skejt" i słucha wyłącznie metalu. Sam mam włosy dłuższe niż niejedna kobieta, noszę skórę itd. a słucham od jazzu po folk z nastawienie głównie na to ostatnie ;) Także podałeś tu jedynie śmieszne stereotypy, pokazujące jedynie jak płytkie jest Twoje rozumowanie i jak niewiele wiesz o subkulturach.
P.S.
Istnieje chrześcijańska odmiana metalu, która nie mam pojęcia jak się zowie... ;)
25-11-2010 07:28:29 PM

Cars and houses are quite expensive and not everyone is able to buy it. But, loan are invented to aid different people in such kind of situations.
DANIELStacey22
05-10-2010 03:38:44 AM

The home loans are important for people, which would like to ground their own career. By the way, it is very comfortable to receive a credit loan.
MartinLenore21
23-09-2010 02:43:51 PM

Drogi gimnazjalisto
wyrozniles 3 subkultury opisujac je bardzo plytko, wiec tak, jestes inny, jestes niedojrzaly i nie pisz jeszcze przez jakies 15 lat nic wiecej :)
Ania
04-07-2008 10:02:48 AM

jesli chodzi o metalowców...
Jesli chodzi o metalowców to nie zgadzam sie z toba ze w wiekszosci to czcziciele szatana! widzisz czaszka nie ma nic wspólnego z szatanem. chyba za bardzo oceniasz ludzi po wyglądzie, a tak nie powinno byc. widzisz tak sie składa ze ja jestem metalówą, i wiesz co Ci powiem? nie mam nic wspólnego z szatanem...nie rozumiem jak mozesz uosabiac metali z satanistami, albo pseudo satanistami...
Żałosne...
pokazujesz wszystkie subkultury od najgorszej strony!
lady666macbeth
03-07-2008 12:56:47 PM

ech.. ludzie
z tego co widze, to wy sie za bardzo przejmujecie trescia. troche dystansu wypadaloby wykazac. z pewnoscia "stereotypowe podejscie" bylo zamierzone w celu wyolbrzymienia,zastosowania hiperboli, a przez to ukazania kontrastu - a wy tu sieke robicie, zeby autor sie w temacie wpierw orientowal.. zamiast docenic forme..
mamuska d.
01-07-2008 04:58:52 AM

hmm...
Ogólnie fajny pomysł...podoba mi sie poruszony problem...ale popełniłeś jeden podstawowy błąd..powołujesz sie na stereotypy..kazdy czlowiek jest inny a subkultura po prostu łączy ludzi o podobnych poglądach czy zainteresowaniach...co nie oznacza ze wszyscy nalezacy do subkultury emo sie tna...pociac sie moze tak samo dres hipis punk czy metal...to kwestia indywidualna
Jednak podoba mi sie koncowka...ludzie nie nalezacy do zadnej subkultury tez sa subkultura...kazdy do takowej nalezy...ty tez :P bo czlowiek zyje w stadzie :)
(A)sia
23-06-2008 10:26:12 PM

nie!!!
nie podoba mi się :. mam inne poglądy na subkultury.
agggg
16-06-2008 06:29:31 PM

Jasne...
Ubieram się na czarno, chodzę w ćwiekach, słucham black i death metalu ale nie czuję się jakaś inna... Pomimo tego, że jestem jedyną taką osobą w szkole... i nie jestem satanistkę... Może masz trochę racji ale pokazałeś wszystkie subkultury od najgorszej strony... Może najpierw poczytaj coś o nas a dopiero później przemyśl to i coś napisz.
metal_girl
08-06-2008 10:50:45 AM

co to jest
ale głupoty OMG! metale wierzą w szatna lol! do autora ty poczytaj coś o subkulturach potem pisz czytanie nie boli!!
Plazma
11-05-2008 11:05:31 PM

?
Kazdą subkulture pokazałes z jak najgorszej strony, w wielu wypowiedziach sie mylisz, obrazasz wszystkich zwolennikow roznych subkultur a to chyba nie o to chodzi ?
ta...;/
11-05-2008 05:05:32 PM

nie...
nie jestem skejcarko
ktoos
08-05-2008 08:31:58 PM

proste
Wpadniesz między wrony kraczesz jak i one, a tacy ludzie jak dresy np uciekają w grupy bo boja sie być indywidualistami, boja sie żyć i boją sie sprzeciwiać ... samotnie. he
ninja
07-05-2008 07:28:12 PM

odp. Dresiaze rzadza!!!!
Nie kazdy, oj nie kazdy. :) TAkie male gnojki metale owszem, pewnie sie boja, bo wy to na wiek nie patrzycie bijac. U mnie jest na odwrot, dresy zaczynaja do kazdego tylko nie do metali, a wiesz dlaczego? bo sie boja ;)
ktos
18-04-2008 07:11:10 AM

Mnie dobił ten kawałek "Ani mi w głowie uważać się za syna Władcy Ciemności i pić krew niemowlaków." Sataniści tego NIE ROBIĄ!!! Mylisz nas z pseudosatanistami. My jesteśmy -w miarę - normalni. Proponuję przejrzeć Biblię Szatana. A poza tym to bardzo dobrze że ludzie należą do różnych subkultur, inaczej życie byłoby mniej ciekawe... Acz to tylko moje skromne zdanie
Kyrielejson
14-04-2008 04:23:37 PM

;/
czemu do tych wszystkich ludzi podchodzisz z takim politowaniem każdy ma swoją idee na swoje życie i chyba to jest normalne
Kasiunia
13-04-2008 01:45:57 PM

Żal
Powiedział bym raczej że jesteś nienormalny skoro piszesz takie bzdury ... Czy ty masz w ogóle kolegów ? Bo ja mam i to z każdej subkultury i powiem ci że wszędzie znajdą się dobrzy i źli - a
ty zepchnąłeś wszystkich do jednego wora

Osobiście należę do kultury Nu-metalowej /Raegee/Rap - ubieram się na luzie jak skate dobieram ciemne ciuchy jak metal i nosze dredy jak rasta -> Bo lubię
TomO
02-04-2008 04:45:32 PM

Czcze szatana!
Uważaj, na mnie. Jestem satanistą i zaatakuje Cię w mrocznej uliczce w Warszawie, wypiję Twoją krew przez słomkę! BÓJ SIĘ!
Metal.
01-04-2008 05:28:12 PM

Skejci, metale i cała reszta...
Słuchajcie.Ubieram się jak skejt. Szerokie spodnie, bluza itp. Słucham w szczególności Linkin Park (połączenie rocka z hip-hopem), a także samego rocka. Nie mam nic przeciwko punkom, skinom, metalom. Normalni ludzie. To, żę inaczej się ubierają i słuchają innej muzyki nie świadczy o nich źle. Przecież nie po tym ocenia się człowieka, prawda? Nienawidzę tylko dwóch rzeczy. Pierwsza rzecz. Ludzie udający skejtów.Joint w mordzie, HWDP na koszulce i udaję gonzo. Wkurwiają mnie (Przepraszam za słownictwo). Nasłuchali się polskiego rapu ( nie mówie o wszystkich) w którym usłyszeli " jebać policje" i teraz to powtarzają. To jest chore. Nienawidzę też, gdy ludzie widzą metala i mówią, że to satanista. To,żę ma glany i czarne spodnie oznacza, żę jest satanistą?! A jak ktoś skejta widzi to odrazu " pewnie w żyłe daje...", "gówniarz nasrał w gacie i wyzywa policję". Tak nie jest. Ubieram się jak skejt. Może i nim jestem ale nie wyzywam policji od hujów, nie pale trawki i nie okradam staruszek. Ludzie weście się nad sobą zastanówcie...
CinaZ
19-03-2008 08:23:42 PM

metal
black dragon - no właśnie ;D
RlL
19-03-2008 05:25:05 PM

..
Czy kolegowałeś się z chociaż jednym metalem ?? Nie ??? Tak myślałam.
Żeby oceniać ludzi, lub subkultury trzeba je poznać.
Notabene, metal nie równa się satanista, wiedziałeś ?
RlL
19-03-2008 05:23:34 PM

wtf?!
strzeż się ciemnych zaułków bo sekta gnijących bakłażanów cie dopadnie xD...człowieku chyba wyłączyłeś swój mózg jak pisałeś ten felieton
blackakatasz
19-03-2008 12:05:19 PM

nie zgadzam się !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Czy ty zastanowiłeś się chociaż przez chwilę pisząc ze matalowiec jest SZATANISTĄ !!!!! sam nosze glany ubieram sie na czarno... w sumie nie uważam sie za innego tym bardziej gorszego.Następnym razem swój pogląd przemyśl z 3,4 razy .POZDRAWIAM
RACI
16-03-2008 06:24:52 PM

całkowicie zgadzam sie z black dragon :* Tylko że nie jestem wokalistką, ale dziewczyną gitarzysty z zespołu metalowego :*Buzieee
Alex
06-03-2008 07:33:01 PM

metal
Ja słucham metalu jestem wokalistą metalowym ale to nie oznacza że jestem satanistą ubieram się na czarno nosze glany ale nie piernicz głupot że my metalowcy zabijamy dzieci i pijemy ich krew lecz się człowieku na głowe
black dragon
05-03-2008 12:04:13 AM

...
masz fajna szkole ... tez bym tak chcial miec... u mnie same nooby co techno sluchaja tylko ja i pare moich znajomych jestesmy metalami... a punkow ani skejtow (deskorolkarzy) to tu wogole nieznajdziesz... moze sie tu przepisz xDD bdziesz tak normalny jak wszyscy nienormalni sluchajacy umcuk umcuk..
a felieton spoko nieprzejmuje sie tym co pisales o metalach bo widac ze nic o nas niewiesz ...
i chciał bym poruszyc jeszcze jedna sprawe,.. bardzo denerwuje mnie jak nooby nosza arafate (bo taka moda podobno...) wg. mnie lepszy podzial na subkultury po wyglandzie niz takie elementy co nosza to bo modne...
usvkp
17-02-2008 12:16:21 PM

ehhhh
gosciu najpierw zajrzyj do autentycznych źródeł informacji bo załorze sie ze jestem bardziej wierzący niz ty a dopiero puzniej pisz takie pzdury
MeTaLL
16-02-2008 04:47:17 PM

Bzdura
I właśnie z takich głupich artykułów rodzi sie potem nienawiść pomiędzy subkulturami... Czy tak trudno pojąć że skater to człowiek jeżdżący na desce (jak ja), a to czego on słucha czy mu sie podoba decyduje o jego ubiorze... Ja pierdole, czytam juz którys taki artykuł który pisze jakiś bachor opisując ludzi po wyglądzie, zanim kogoś opiszesz to najpierw go poznaj. Ja (ubierając się na rapie) i mój kumpel (który jest punkiem) jeździmy na deskach, więc jesteśmy skaterami, nieważne od ubioru... A te wszystkie cfaniaki, co mają Gandzie na bluzach itp. to sa pozoranci i przez takich własnie tak nas postrzegają... Żal! Zjebany artykuł, nadaje sie tylko do śmieci. Naucz sie szanować subkultury...
JJ
13-02-2008 11:21:50 PM

Na rapie!!!
Nie biore tego na poważnie, ale z jajem... Jednak to co napisałeś o skejtach jest śmieszne... heheh... Skejt musi jeźdźic na desce (Z Twojej wypowiedzi tak wynika)-To mnie właśnie śmieszy... Mogłeś napisać, ze ludzie ubierający się szeroko nazywani są ludźmi "Na Rapie", a jeżdżący na desce Skejtami-O to właśnie chodzi głąbie. Sam mam 15 lat, ubieram sie w szerokie spodnie, pale KONOPIE i faje, jestem blokersem i mi z tym dobrze... NIE JEŻDŻE JEDNAK NA DESCE!!! Naucz sie odróżniania Skejtów od ludzi "Na rapie"...
Kanciap
08-02-2008 12:52:55 AM

Same nieprawdy :-(
CZemu tak "pojechałeś" po Metalowcach? Ja ubieram się na czarno i noszę pieszczochy, ale nie jestem satanistką (ale ateistką). Często mam na sobie czachy, bo mi się podobają. To co napisałeś o Metalach, to same kłamstwa...
Metalówa
07-02-2008 08:21:43 PM

Żal
Porażka, naprawdę porażka. Może i jesteś normalny - z wyglądu, ale po tym co napisałeś stwierdzam, iż jesteś ograniczony.
ssij
05-02-2008 07:42:13 PM

PORAŻKA
osoba która napisałą te niczym nie poparte, ogólnikowe i nieprawdziwe treści powinna zostać ukarana, a wypociny które tu są zaprezentowane powinny zostać niezwłocznie usunięte. Przecież to sa jakieś herezje. Na stos autora
podkos
29-01-2008 11:59:00 PM

szczerze mowiac to ten felieton jakis taki dziwny jest. wiesz... mowisz ze byla to swiadoma prowokacja , jesli tak to ukazuje cie ona w niezbyt dobrym swietle...troche zbyt puste , idiotyczne wrecz jest opisanie standardowych juz i oklepanych stereotypow na temat danej grupy i oczekiwanie ,ze przedstawiciele danej subkultury beda cie za przeproszeniem gnoic , bo obraziles ich muzyke , styl zycia itd itp. nie na tym chyba felieton polega... zreszta nie znam sie:) chce tylko powiedziec , ze gdybys napisal wlasne , prawdziwe zdanie , zarowno felieton , jak i dyskusja moglby byc naprawde ciekawe... a tak wyszla niestety sraczka:P pozdrawiam
jenova real
21-01-2008 08:10:20 PM

pff..
Dlaczego tylko metalowcy tak się buntują? Przecież autor nie uogólniał, jak to nazywacie.. Może po prostu opisał znanych sobie metalowców.Takich widzi na co dzień i do takich odwołuje się w swoim tekście.
anna weronika
21-01-2008 02:49:24 PM

Więcej dystansu subkulturowcy! :)
Lekkie niedociągnięcia (np. początek - nie lubię za bardzo kiedy autor pisze o sobie, swoich cechach, bo to sprawia wrażenie jakby pisał tylko po to, żeby pokazać siebie na tle innych, a to nie o to chodzi:) - ale to zupełnie subiektywna opinia), ale ten przesadyzm w określaniu subkultur moim zdaniem był bardzo fajnym zabiegiem :) przecież ludzie, czy to by było ciekawe, gdyby autor opisał dokładnie i zgodnie ze zdaniem "specjalistów" każdą subkulturę po kolei? To by było nudne jak flaki z olejem, czyli jak spora część felietonów pod hasłem Wikipedia - kopiuj - wklej. Więc radzę nieco więcej poczucia humoru i dystansu do siebie tym, których tak strasznie ten tekst oburzał i którzy poczuli się nim dotknięci ;) sama przechodziłam przez różne fazy np. fazę bycia "metalem", więc teoretycznie też powinnam poczuć się wielce obrażona:) ale to nie o to chodzi. Ogólnie rzecz biorąc - mnie się podoba :)
ps. powinna powstać jeszcze jedna subkultura: "barbie", albo coś w ten deseń.
leila
20-01-2008 09:49:08 PM

Światny temat na felietonu, ale moim zdaniem nie wykorzystałeś go... Co do opisów subkultur mogłyby być bardziej zabawne, ale ogólnie nie jest źle. Szkoda, że wszyscy komentujący Twój felieton tak się zbulwersowali. Dziwi mnie to, że najwiecej "obrażonych" jest metalowców. Tak przy okazji, jestem metalem. I jak widać podchodzę do tego wszystkiego z dystansem, ponieważ felieton ma być śmieszny i stosuje się w nim stereotypy. Tak więc nie piję krwi ;) hehe. Pozdrawiam Cię serdeczne.
Blanka.L.
11-01-2008 06:42:14 PM

Subkulturyzm
Felieton Ci sie udał, ale nie jestem do konca przekonana co do jego konkretnych tresci. Opisane sa w nim poglady autora a nie środowiska. Może wartobyłoby sie zastanowic nad znaczeniem ogółu. Nie opisano tu wielu subkultur w tym "emo". Przy okazji należy wspomnieć o "pokemonach" , "brawocymbał" i wielu innych. Na Twoim miejscu lepiej zapoznałabym sie z opinia otoczenia.

Nie każdy :
-punk ma kolczyki w nosie
-metal to satanista
-dres goli głowe
-skin wymierza sprawiedliwosc
-emo tnie się
-pokemon PoooKEmOnII jaK PoOoCzESsiK
-goth łazi na czarno z mysla przewodnia ide sie zabic


Są pewne różnice , których Ty pseudo normalny nie widzisz...i nigdy nie zobaczysz ...

A serio sam pewnie nalezysz do jakiejs subkultury i nie chcesz sie przemóc by sie przyznac....
Yuike
11-01-2008 03:41:26 PM

zaadresowane do moniki
droga moniko!!!! uwiez mi, ze nie ma raczej osob, ktore lubia techno i metal, chociaz sa niektore zespoly, ktore metale lubia to np. prodigy. sluchaj nie mozna nosic glanow, jezeli do tego ubierze sie dresy adidasa czy jakie kolwiek inne:)jak by to wygladalo???? niektorzy mysla ze nienaleza do zadnej subkultury niestety tak im sie tylko wydaje:)
Burn In Hell 666
18-12-2007 09:42:39 PM

...
Nie wszystkie cechy o których wspomniałeś świadczą o tym, ze ktoś należy do danej subkultury.. Niektórzy słuchają każdego rodzaju muzyki :zarówno techno jak i metalu. I nie ma w tym nic dziwnego. Fakt, ze ktoś nosi buty adidasa lub bluzę z kapturem również nie dowodzi temu. Felieton ogólnie ciekawy.
Monika.
18-12-2007 07:52:51 PM

acha i sorka za pare bledow ortograficznych:) klawiatura odmawia posluszenstwa
Burn In Hell 666
18-12-2007 02:39:32 PM

Metal tez czlowiek
ja mam 15 lat i jestem metalem. nosze zielone glany bo lubie ten kolor. ciuchy hmmmm.... dominuje u mnie moro. fakt nosze pieszczochy itp ale nie do szkoly,poniewaz nauczyciele sie srali. ludzie!!!!po to sa glany,pieszczochy itp po to zeby to nosic prawda???? tyle sie mowi ze ubierze sie jak metal i mysli ze jest oryginalny,ale sory a jak dres ubierze kradzione adidaski za ponad 300zl to moze on jest wyjatkowy hmmm????? jeszcze jedna rzecz mi sie nie podoba. zwracam sie do metali. denerwuja mnie teksty typu:mysli ze ubierze glany i jest metalem,co on moze wiedziec o tej muzyce?. wiec zamias ublizac, to powinniscie sie cieszyc ze mlode pokolenie takze slucha metalu. pozdrawiam!!!!!!
Burn In Hell 666
18-12-2007 02:37:23 PM

A i dochodze do wniosku, że autor nie pisał o wszystkim dosłownie :) Oburzenie innych mnie śmieszy. Hodo jesteś IFŻ. Tak trzymać!
Agaa
20-10-2007 11:41:11 PM

Felieton jest naprawdę świetny. Choć moim zdaniem uogólniasz wyodrębnione subkultury. Nie należy potępiać ludzi tylko z racji że są skejtami, dresami czy innymi postaciami w szkolnej ławie. A fakt, że np. mam pentagram na torbie, albo nosze na głowie czapkę z daszkiem nie oznacza, że kręcę się w towarzystwie danych ludzi, czy też słucham nażuconego stylu muzyki. każdy człowiek jest po prostu inny - jest sobą. Choć w dzisiejszych czasach wiele ludzi upodabnia się do siebie.. Potem najczęściej żałują ;)
Komentarze przezabawne, świetnie się uśmiałam.
Pozdrawiam serdecznie autora.
Agaa
20-10-2007 11:37:59 PM

SUPER !!!
Felieton bardzo dobry. Nie tylko pod względem gramatycznym. Temat niebywale interesujący. Kilka rzeczy może nieco przesadzonych. Pozdrawiam :)


DLACZEGO WIELE OSÓB NIE POTRAFI KOMENTOWAĆ BEZ UŻYWANIA PRZEKLEŃSTW??
JEST TO ZBYT TRUDNA DLA WAS?
aga :)
20-10-2007 03:58:40 PM

?
Felieton jak felieton,zgrabnie napisany.Ale najlepsze są komentarze.To jest subkultura.Gratuluje autorowi prowokacji - zamierzonej czy nie.
J.W.
17-10-2007 06:28:05 PM

mmm
No ja nosze luzne spodnie ale to nie dlatego ze sa 3 rozmiary za duże tylko tak sa szyte ,a w bluzie z kapturem czuje sie najbardziej komfortowo ale nie uwazam sie za "skejta" to nie jaram ziola,fajek itd itp ale hh slucham nie da sie ukryc a swoje gusta w dobiorze ciuchow wzoruje na tede bo poprostu lubie nosic wygodne i luzne ubrania :P
Musze przyznac ze nawet sie zasmialem czytajac ten felieton :] dobry jest.
POzdro.
Shoq
15-10-2007 08:06:13 PM

sprzeciw!
łoo ja cię.. jakie tu bulwersacje powstają. wg mnie felieton świetny, odrobinę cyniczny, a to czyni go jeszcze lepszym. pozdrawiam, oby więcej takich prac! :)
J. Konstancja / rokendrolowa@o2.pl
08-10-2007 08:38:56 PM

DO PAłY!!!
Ludzie mnie ostatnio załamują... Na jaki forum człowiek nie wejdzie, to wszędzie srają na metali i skejtów.OPANUJCIE SIę! jA JESTEM SKEJCIARą, MOJA NAJLEPSZA KOLEżANKA - METALóWą. I JAKOś SIę Z NIą NIE KłóCę... HMMM....DO AUTORA: MAM POMYSł NA KOLEJNY FELIETON PT.,,TYLKO DEBILE WYPOWIADAJą SIę O SUBKULTURACH, DO KTóRYCH NIE NALEżą"
Pudelek333
08-10-2007 08:06:40 PM

...
młody chłopak a poglądy rodem z toruńskiego radia. niestety chcesz w troche przewrotny sposób wywyższyć siebie, lecz niestety uwierz mi to ty jesteś w większości
scooby1986
08-10-2007 01:06:43 AM

Tak, jesteś inny i nie znasz sie na rzeczy
Jeżeli nie masz pojęcia o skejtach to o nich nie pisz!! Bo nie noszą za dużych ciuchów, tylko normalne i zajebiscie to wygląda, a ty widac masz kompleksy, że wyglądają lepiej i są bardziej lubiani niż ty!!
Skejciara
07-10-2007 07:19:19 PM

popierd jesteś gościu tyle ci powiem
hcwd
07-10-2007 06:36:48 PM

Metalka
To gówno prawda!!!!!!!!!!!! Ja np. nie chodze w glanach...I nie chodze z bluzami zespłów (no, może czasem) ale ubierm sie na czarno...Mój makijaż,z straszy, chodze cała oćwiekowana, i wypieszczona...he...Kocham pentogramy, nawet mam wytatuowany...ale jakoś nie jestem szatanistką...Zato Ateistką tak...Cwelu!!!! Piszcie na g.g 10247357
Dzika
07-10-2007 01:57:30 PM

......
widze ze jestes zjebany ;p gowno wiesz tak slucham metal i chodze ubrana na czarno to znaczy ze jestem "Satanistka" tak kreeeew....moze nie wierze w boga;/ bo dla mnie nie ma czegos czego nie widzialam...a TY co tak wlasciwiem wiesz o punkach metalach itp...?? no co chodza na czarno...i tyleee moze widzisz ludzi co nosza glany i koszulki z krzyzem do gory nogam...;p io to oznacza ze kazdy taki jest?? nieeeeeee chooj ci w oko a kotwica w plecy...pojebie
13-nastka
05-10-2007 03:45:46 PM

Felieton naprawdę świetny! Trzeba do niego tylko podejść na luzie:) Myślę że to co napisałeś rzadko choć czasem jest prawdą:P Ludzie nienależący do żadnej z subkultur postrzegani są za dziwnych i odbiegających od rzeczywistości :)) A my po prostu staramy się żyć normalnie.... Pozdro :P
Angelka
04-10-2007 05:59:40 PM

od autora
Ludzie, po raz kolejny się do was zwracam. Trochę dystansu, to jest smieszny felieton pokazujący spoleczenstwo w krzywym zwierciadle. Nie bierzcie tego na powaznie. Dla waszej wiadomosci nie jestem idiotą, moherem ani żadnym takim. Sam naleze do pewnej subkultury i zapewniam was, ten felieton to pastisz, czy wy nie umiecie poznac przesady ?
autor
04-10-2007 12:01:33 AM

Debil z ciebie
HAHAHAA. Jestem metalem i co? nosze glany owszem czarne a kto mówił że takie muszą być? moi kumple noszą w moro i co?
:P
02-10-2007 08:03:35 PM

...
Hehe dobre :D Pośmiałam się... Ubieram się na czarno słucham punk rocka noszę glany (fakt buty na każda porę roku) nie jestem specjalnie religijna a mój makijaż straszy ludzi, ale tak żeś ubarwił sobie ten felieton, że szkoda gadać. Ja toleruje wszystkich. Nie czuję się dziwolągiem wsród ludzi nienależacych do zadnej subkultury. Wnioskuje z teog, ze masz jakiś problem ze sobą...
w
23-09-2007 12:01:46 AM

.......
jakie brednie...ja jestem metalowcem i co..?? brak mi słow co piszesz ... aaaaaa krew .......takkk łooo krew
.....
22-09-2007 07:43:40 PM

A moim zdankiem ...
hmmm chłopak ma całkowita racje ;) bardzo dobrze to opisał ;) tylko nie zgodze sie co do jednego nie kazdy skejt słucha HH ,skejci wywodza sie z rocka i czegos tego typu wiec o HH zapomnijmy to ze ta subkultura tak sobie przyjela to juz wolna sprawa pozdrawiam autora;)
!nka
21-09-2007 04:39:09 PM

a ja umiem klaskać kolanami :P
hahah wszyscy tak sie sracie a nic madrzejszego byscie nie napisali !!! słownictwo jakim posluguje sie autor jest dla was zbyt ciezkie abyscie mogli odebrac ten felieton tak jak NORMALNY człowiek powinien go odebrac... o skejtach? facet napisal tu cala prawde... o dresach? jak najbardziej fakty! moze o metalach troszke przesadził!! Mówicie o tolerancji to zacznijcie tolerować siebie wzajemnie!!

Mała propozycja? niech jakiś skejt pójdzie z Dresem punkiem i metalowcem na piwo jak sie nie pozabijaja o roznice pogladow, wtedy mozecie zaczac mowic TOLERANCJI peaceeeee xD
lekko poddenerwowana objekcjami na temat tego felietonu :P
20-09-2007 11:43:34 PM

nie bierzcie sobie do bani!!!!!!!!!!!!!!!!
widze ze wszyscy bardzo sie przejeli tym felietonem. Ludzie wiecej dystansu do siebie do innych i do tego tekstu. osobiscie uwazam ze zaden z was nie napisalby czegos tak "madrego"!!!
PS. mowicie o tolerancji? badzcie tolerancyjni dla autora !!
Marta i Martusia :P
20-09-2007 10:12:56 PM

...
yyy,ja lubię krew niemowlaków. To źle ?
kqkqkkkk
30-08-2007 01:31:23 PM

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
brak słów
LUTA
28-08-2007 06:38:38 PM

Chodzisz czy kroczysz bo to jest wazne?! No i nie radiow !!!! Boze zlituj sie. Moze jestes bardziej normalny niz reszta swiata ale swiat dawno zwariowal wiec Twoje zdziwienie rozbraja. pozdrawiam
Witek
22-08-2007 09:25:59 PM

>.
chlopie ja nie wiem skad zes sie urwal, powiedz ktoz nagadal ci takich bzdor, a moze wymysliles to bo
a) jestes idiota
b) mama ci powiedziala to zebys trzymal sie jej spodnicy
c) brakuje ci czegos...
nie wiem nie umiem tego okreslic bo cie nie znam ale czytajac to gowno bo inaczej tego nie mozna nazwac mozna odczuc ze naprawde matka cie nie kocha a ojciec tylko w nocy...
przeczytaj jakas ksiazke a nie pierdol bez sensu, od kiedy metalowcy zabijaja niemowlaki i sa czcicielami szatana... chlopie czytasz co piszesz?
czytajac kawalek o metalowcach myslalem ze sie poplacze ze smiechu bo wiedzialem ze ludzie sa glupi ale do tego stopnia to trzeba sie z takim darem urodzic...
czytaj nie pierdol!
Kaziu
22-08-2007 07:52:37 PM

ranny..czepaiacie sie niewiadomo czego...przeciez to ma byc groteska a nie tekst naukowy czy reportaz o subkulturach!!
Swietny tekst,zabawny i niezle sie go czyta.
iwi89
13-08-2007 08:36:37 PM

gówno nie felieton
a te opisy subkultur skad wizołes????
z encykolpedii parbabci???jest to czysty kreTTynizm aby opierac sie na takich okrponych stereotypach!!! twoja tolerancja jest na poziomie giertych. nie wiem szukasz wsparcia dla własnej głupoty?czy chcesz współczucia dla swojej "normalności" nie masz sie jak wyróznic z tłumu-i to cie boli.dlatego jedziesz po innych!
pale zioło, chodze w glanach mam długie włosy, nosze bluzy i nie przypisuje sie nigdzie!!!

mcgandalf
13-08-2007 03:44:15 PM

To jest: "Hujnia z grzybnią i cała hodowla!"
Stek bzdur i łgarstw! Ten tekst obraża mnie i wielu moich Qmpli!
Prawda: Kolejna wyraźna grupa to metalowcy. Osobników takich można poznać po czarnych bluzach z nazwą ulubionego zespołu (im mroczniejsza nazwa tym lepiej), czarnych spodniach, koniecznie z przywieszonym łańcuchem z Nomi oraz glanach. Glany to bardzo ciekawy rodzaj obuwia, gdyż można w nich chodzić w zimę i w lato, w każdych warunkach pogodowych,Kolor inny niż czarny jest oczywiście niedopuszczalny
Moge zgodzić się z tym, że kochamy czarny kolor...
Fałsz: a prócz tego, z powodu blachy na czubku, świetnie nadają się do kopania w d.... Metale w większości są czcicielami Szatana, co hojnie manifestują obwieszając się czaszkami, pentagramami i odwróconymi krzyżami.
-...Ale nigdy z tym, że czcimy szatana. My jesteśmy jak wy wszyscy chodzimy do szkoły, kościoła teatru itp. Kto to pisał??? Mam 13 lat i już sama jestem bardziej doświadczona niż "TO" z "INNEJ PLANETY" co tą hujnie napisało!!!

LOla (Metalunia)
12-08-2007 10:54:40 PM

Denerwuje mnie to jak ludzie piszą o czymś o czym niemają pojęcia.Z tego co widze to gówno wiesz o metalach.
27-07-2007 09:21:43 PM

debil
26-07-2007 11:29:36 PM

Co?????? Ty poje.... jesteś!!! Odkąd to metale piją krew niemowlaków? Kto ci takich pier.............. nagadał? Ksiądz czy zdewociała mamusia? Idź spać! Lecz się debilu!
wampirzyca
25-07-2007 02:10:03 PM

!!
hmm teraz tak sobie mysle jestem od niedawna metalowcem... i jest mi z tym dobrze !! i nieznam czegoś takiego jak "Czarna msza" to odprawiają satanisci z tym sie zgodze... ale to nie znaczy że metalowcy odprawiają takie msze !! teraz zwracam sie do Ciebie... Autorze tego tekstu.. to nie my jestesmy nie normalni to ty jestes dziwny !!!!!!!!!!!!!!!!
Łukasz- metalowiec
23-07-2007 06:23:46 PM

do paranoja
jestem autorką poprzedniego komenta i przeraszam za liter.owwki ale mam problem z klawiatórą.
beti
22-07-2007 09:44:56 AM

paranoja
nierozumiem jak mozna publ;ikowac cos o czym nie ma sie pojecis, a uator usłyszal na ulicy kilka opini, okroil o niepotrebne tresci i wrzucil do netu... ale po co? skorą to co napisal to beznadzieja, ale to jest sprawa gustu wiec mogl tak napisac, ale druga sprawa jest taka ze on koimpletnie nie ma pojecia o tym co pisal...
Sama słucham metalu, nosze glany itd.ale mam duzo znajomych z innej subkultury i jakos zadnej ze stron nie przeszkadza to. Chyba nie musze wspominac o tym ze nie jestem satanistką i nawet zaden mój znajoomy metal nie jest satanistom....Pozdrawiam wszystkich którzy mysla podobnie, a
22-07-2007 09:43:34 AM

Odpowiem Ci na twoje pytanie
JESTEŚ
Mr.RIDDLE
21-07-2007 12:46:28 AM

Beznadziejny ten felieton. Jakieś dziecko myślało, że będzie śmieszne. Znam masę "metali", "dresów" i "skejtów". O żadnym z nich nigdy nie pomyślałem jak o nienormalnym. Nienormalne jest tracenie czasu na propagowanie nietolerancji i dyskryminacji. Pozdro dla nudziarzy w swetrach.
GORAK
20-07-2007 01:55:14 PM

mhrm
Prowokacja.
Marek
20-07-2007 01:56:43 AM

I to jest właśnie brak tolerancji...
Wiesz co? Wydaje mi się, że jesteś walnięty...Przede wszystkim nie ocenia się ludzi po okładce. Po drugie takie stereotypy i dziecinne rozumowanie aż bolą i proszą się o solidnego kopniaka. Ja jestem metalem. Nie wstydzę się tego. Ale nie jestem satanistą. Chodzę do kościoła, pewnie nawet modlę się więcej niż ty. Wiesz czemu Ci to mówię? Dlatego, że WŁAŚNIE w DZISIEJSZYCH CZASACH u ludzi takich jak ty zagnieśdziły się stereotypy, które mówią ,że wszystko jest schematyczne - MAŁO TEGO, mówią nieprawdę. Myślisz, że będąc metalem uwielbiam szlajać się po Ciemku, wkładać krzyż w dupę i krzyczeć AVE SATAN? Nie wiem ile masz lat, ale jeżeli więcej niż 15, to pewnie cienko u Ciebie z rozwojem intelektualnym. Prawdziwą wartość człowieka nie przedstawia stereotyp czy muzyka jakiej słucha, ale to jak postępuje. I boli mnie, że ludzie tacy jak ty, którzy uważają się za najnormalniejszych, kojarzą np metali z brudasami, mordercami i satanistami...aaa sorki pominąłem jeszcze pentragramy i czaszki...Pomyśl jakie ty piszesz głupoty. Jeżeli po prostu nie odpowiada mi inny rodzaj muzyki, bo nie lubię umcy umcy, ani hiphopu, ani regge ani głupiego popu, tylko odnajduję to co mi najbardziej odpowiada w muzyce typu metal, to znaczy że jestem inny? Że muszę ubierać się na czarno? Nie...myślę, że to oznacza tylko tyle, że jestem taki jak każdy i mam swój gust. Gust z którego także jestem zadowolony. A tak kończąc...nawet gdybym był satanistą, ale potrafiłbym Ci pomóc,porozmawiać z Tobą, albo nawet uratowałbym Ci życie...nadal uważałbyś mnie za nienormalnego? Czy przestałbyś uważać siebie za normalnego? Pomyśl o tym. Pozdrawiam i przepraszam innych za taką długą treść...
Uriziel
07-07-2007 03:00:40 AM

KURDE KOLES!!
Weź ty sie ogarnij... Ty na serio jestes dziwny... wez zerwij ze stereotypami... Co jak słucham metalu to z marszu jestem satanista i zabijam wszystkie koty i dziewice na osiedlu, odprawiam czarne msze etc? Człowieku powiedz czego Ty słuchasz... pop? Przeciez to komercha... o każdej muzyce mozna cos takiego złego powiedzieć... Powiem tak... ja sie ubieram w połowie jak skejt a w połowie jak metal i co jestem mutantem czy jak? To jest to samo jakbys zobaczył kogos z browarem i nazywał go alkoholikiem nic o niem nie wiedzac... Wez przemysl to jeszcze raz i tyle... STAY SICK!!
Error
07-07-2007 02:51:28 AM

człowieku, czy ty czasem nie przesadzasz? w każdej szkole są także normalni. a jeśli nie w szkole, to w otoczeniu na pewno, są ludzie o podobnych do ciebie zainteresowaniach. nie musisz sie za to czepiać wszystkich, którzy są "nienormalni". bo jak ktoś słucha innej muzy i ma inny styl bycia, to ne znaczy, że jest nienormalny. a jeżeli ty do żadnej grupy nie należysz, to chyba jesteś po prostu kimś nieciekawym. piszesz, że masz poglądy polityczne. znaczy się interesujesz się polityką. czy twoi znajomi rozmawiają o tym, co ostatnio powiedział Tusk? czy ty o tym rozmawiasz? czy oglądasz wiadomości codziennie? w takim razie jesteś nienormalny.
lolita
05-07-2007 07:17:25 PM

.
Ja jestem metalowcem i nikt praktycznie nie ma do mnie wontów o to. mam różne bluzy ze swoimi ulubionymi zespołami i tak samo bluzki. Kocham to bo metal i satanizm to dla mnie wszystko choć jestem dziewczyną .!
Satanista
03-07-2007 10:36:22 PM

brawo!!
Zróbmy z metalowca brudasa sataniste itd itp...
... a glany nie służą do kopania w "d" tylko do glanowania ale tego "normalni"(czyt.: przecietni szarzy bojący się pokazać własną osobowość bez siły przebicia ) ludzie nie wiedzą
a i nie musicie się wysilać i czytać tego komenta bo jest on napisany przez osobe nie"nomalną"
MetalówA
29-06-2007 01:41:46 AM

...
Jestem metalką , a to nie znaczy od razu że jestem satanistką!!! Mam wrażenie że masz uprzedzenia do osób które wyglądają inaczej niż ty.
Beth
16-06-2007 06:51:53 PM

Felieten spoko ciekawe opini ale nie każdy metal czci szatana:)
4sk4
08-06-2007 09:05:00 PM

normalni
wszyscy ludzie sa normalni niekturzy tylko sa chorzy psychicznie ale w tych czasach to norma. wystarczy isc do szpitala psychiatrycznego to byli i sa ludzie normalni. nie ma sie czego czepiac kazdy ma swój styl ubiera sie jak chce i robi ze soba co chce. i inni nie maja na to wpływu pomyslcie co by było gdyby wszyscy byli tacy sami i gonili za moda?????????jak niektórzy to nie jest normalne wazne jest miec swój styl i swoje myslenie to was nie zgubi.
Beata
04-06-2007 05:22:27 PM

poznaj ludzi
jestem metalem...Żaden z moich kumpli nie wyznaje szatana...Mam bluze ulubionego zespołu bo ich szanuje,podziwiam i są dla mnie przykładem...Opisujesz te subkultury wiedząc o nich tyle co usłyszysz na ulicy...Poznaj tych ludzi i depiero ich oceniaj...
PEACE
21-05-2007 12:38:32 AM

:)
A mi ten artykol, felieton sie podoba, chodzi mi tu o ujęcie sprawy ze człowiek normalny w dzisiejszym swiecie jest nienormalny-wyalienowany, trzeba nad tym pomyślec. Ja sam jestem dresem i znam ludzi mi podobnych, znam matali znam skejtow i nawet gejow i zydow i w kazdym z nich jest cos wporzadku, ważne żeby nie byli frajerami, bo takim to wpierdole jak nic.
Pozdrawiam w takim razie "normalnych"
Bartek
15-05-2007 05:33:32 PM

dziwne
jak już piszesz coś o subkulturach to wypadałoby mieć o nich jakieś pojęcie ...
Hip hopowcy mniemam że to ich nazywasz skaterami w większości nie chodzą w szerokich spodniach i nie piszą na murach chwdp ... osobiście nie znam ani jednego Metalowca wyznającego kult szatana ... a nie każdy dres jest głupim wulgarnym kryminalistą ...
trochę obiektywniej panie doskonale normalny nie można kierować się stereotypami bo wg. nich ty byłbyś bezbarwny
całkowicie normalnie nienormalna
13-05-2007 04:00:45 PM

JEBAC DRESY I LYSYCH!!!
kolo
07-05-2007 09:59:39 PM

Cie pojebalo
Czepisz sie ich. Nie kazdy skejt cpa. Wszyscy jestesmy wychowani w nienawisci do policji (skejci,drsiarze, metalowcy,zelusie)a ty sie przyjebales do nich. Przyjzyj sie sobie jestes do nich podobny moze nie wygladem ale zachowaniem. POMYSL O TYM
MANIURA
30-04-2007 01:23:52 PM

Zupelnie sie nie zgadzam
Należe do subkultury metalowej, hiphopowej i jeżdże na mecze. Do tego mam żydowskie pochodzenie, chłopaka i jestem czarny. Więc spieprzaj dziadygo !
ja-czyli-on-czyli-ty(nieprowokacja!)
30-04-2007 11:18:56 AM

Brawo ...
Przeczytawszy twoją pracę oceniam, że oceniasz ludzi zdecydowanie po wyglądzie. Dominują u ciebie stereotypy. Chociaż z czwartym akapitem się zgodzę. Ja jestem dziwny a wy śmiejecie się ze mnie, ja się śmieje z was, że jesteście tacy sami. Kieruj się tym stwierdzeniem i nie patrz co inni robią bo wykazujesz tym sposobem swój niski poziom. Po co spoglądać na innych jak sami nie jesteśmy ideałem. Zacznijmy zmieniać siebie a pozniej innych. Skejci - sam preferuje ten styl ale w przeciwienstwie do twojego opsisu nie slucham hh, jesli mam wolny czas spędzam go na deskorolce. Subkultura metalowców też jest przedstawiona w złym świetle. To, że słucha ktoś metalu ubiera sie na czarno wcale nie znaczy o tym, iż wyznaje wiare w szatana albo piję krew niemowląt !!!!!! Człowieku zanim coś napiszesz dobrze się zastanów. Są oryginały i podróby! Jesli uwazasz siebie za narmalnego poniewaz ubierasz sie "normalnie" to wcale nie znaczy, że "normalny" jesteś. Najważniesze jest to, jakim człowiekiem jesteś i co sobą reprezentujesz. I nie mam tutaj namyśli wyglądu ale cechy charatkeru.
Damian
24-04-2007 10:06:02 PM

Dresiarze rządzą!!!
każdy sie boi dresiarzy skejci punky metalowcy i inne brudasy.dtresy też słuchaja hip hopu i palą trawke.a wrogiem numer jeden jest policja
22-04-2007 03:34:31 AM

Jaki felieton takie komentarze
Nie da się ukryć że felieton ten nie jest najwyższych lotów. Połasiłbym się nawet na stwierdzenie że niżej upaść nie było można. Słucham AC/DC słucham Opetha ale kotów nie zjadam, moim współlokatorem jest człowiek słuchający hip-hopu palący zioło ale nie nosi czapki z liściem konopi i "skejtem" nie jest. No cóż jeżeli chodzi o sam to nie ma co oceniać, po prostu jest zły. Niby ironia niby litota ale bardzo słabej jakości.
Panie autorze, sztuka groteski polega na tym by jej zastosowanie było czytelne i widoczne, niestety w tym felietonie tak nie jest.

Jeżeli chodzi o niektóre komentarze - brak słów.
BoBeK
20-04-2007 04:43:34 PM

Każdy taki sam?!
Myśisz, że wszyscy zgadzają się ze swoimi subkulturami w 100%? Jakimi durniami by wtedy byli? W takim razie ja też jestem inna. Chodzę normalnie ubrana. Rozmawiam z ludźmi każdej rasy i każdego poziomu i nie przeszkadza mi ze jestem "inna" niż wszyscy. Ja po prostu jestem. Czy trzeba należeć do subkultury żeby byc cenionym i poważanym? Niee
Katar
20-04-2007 04:01:49 PM

Jesteś inny!!!!
Całe szczęście ,że masz chociaż o tym pojęcie!Oceniasz Metali nic o nich nie wiedząc czyli wypowiadasz sie o czyjejś kulturze bez żadnego pojęcia na jej temat, taka pusta istota jak ty niegdy nieodnajdzie sie w śród ludzi...
19-04-2007 01:37:36 AM

Powoli tracę cierpliwość do tak mało pojętnych ludzi jak wy. Przeczytaj sobie droga "skejciaro" moje wcześniejsze argumenty, a konkretniej to że przypisując się do jakiejś subkultury albo zgadzamy się w nią w 100% albo poprostu nie możemy powiedzieć że do niej należymy. Czy w takim wypadku nie mam prawa obrażać tych którzy nie zgadzają się w pełni z subkulturą, a się do niej przypisują? I czy nie mogę generalizować tych którzy do niej się "słusznie" przypisują (a tak naprawdę dobierają poglądy do subkultury, przynajmniej jakieś 95%)? Jak ja się nie lubię powtarzać... Dalej nie usłyszałęm kontrargumentów!
PoprostuKrzyś
13-04-2007 10:26:51 PM

STEREOTYPY
Oceniasz ludzi poo tym jak sie ubieraja ? Wg. Ciebie to co ktos ma na sobie wystarczy zeby ocenic jakim jest czlowiekiem? Pfff. STREOTYPY. Jak mozna byc tak infantylnym. To tylko ciuchy, opamiętajcie się.
skejciara
12-04-2007 10:54:23 PM

Chyba coś wam się pomyliło. To nie jest mój felieton! Też uważam że jest do bani! Ale subkultury są jeszcze gorsze. A ironia na pograniczu poczucia smaku, i która jest bardzo zgryźliwa jest według mnie bardzo dobra. Tu może nie jest ona przedstawiona najlepiej, ale autor szedł w dobrą stronę.
PoprostuKrzyś
12-04-2007 10:39:06 PM

hmmm
z opisem drecholi..to sie zgadzam :] ale sory! to ze ktoś nosi glany,od czasu do czasu założy coś czarnego nie znaczy że jest satanistą! głupota jest wśród nas...wszyscy glaniarze! łączmy się... oto stronka, którą KONIECZNIE przejrzyjcie ( mało sie nie polałam jak ją czytałam :P)http://m-c-p.prv.pl/
Zuza
11-04-2007 09:47:30 PM

Ironia jak psu z dupy...
Stary, chyba nie wiesz, czymże ironia jest w rzeczywistości. Ironia to esencja dobrego smaku, stylowe podejmowanie polemiki z jakimś tematem. Tymczasem karmisz nas polemiką z pogranicza dobrego smaku. Podobne teksty krążą właśnie między ludźmi, których tak bardzo próbujesz (nieudanie) wyśmiać. Oczywiście strasznie generalizujesz, opierasz się na kiepskich stereotypach. Ocena: 2 za dobre chęci.
http://piotr.pitula.salon24.pl
10-04-2007 07:47:28 PM

Z tym że w felieton nie jest dobry to się zgodzę. Przede wszystkim brak dobrej argumentacji jest wielkim minusem. A to że generalizuje subkultury, to ma na celu tylko i wyłącznie je ośmieszyć. I barzo dobrze bo w subkultury bawią się tylko ludzie umysłowo na poziomie dziecka.
PoprostuKrzyś
07-04-2007 10:42:07 PM

felieton felietonem ale połowa tego tekstu to brednie zwłaszcza o metalach bo sama nim jestem, nie czcze szatana, glany mam kolorowe, i kto poiwedział że trzeba być całym na czanro?! boże...
07-04-2007 10:35:47 PM

Przpraszam panią "wielką Oi" za jej wszystkie frustracje spowodowane niewyżyciem seksualnym, lecz niestety nie doszły do mnie żadne kontrargumenty. Albo jestm za głupi żeby wyszukać je z waszych wypowiedzi, albo (ta wersje dziwnym trafem wydaje mi się najbardziej prawdopodobna) nie da się ich znaleść bo ich nie macie.
PoprostuKrzyś
07-04-2007 03:42:29 AM

ekhm!
Głupoty piszesz koleś!
Uważaj! Noszę glany, mogę Cię kopnąć w d...!
truugirl-Oi!-
06-04-2007 10:20:31 PM

Zastanówcie się co mówicie
Większość z was pisze, że autor jest ograniczony. Ale to WY przeważnie przypisujecie się do jakiejś subkultur, a to jest już jest ograniczanie samego siebie. No bo popatrzcie na to tak, jeżeli jesteście wyznawcą jakiejś subkultury to przypisujeecie się do jakiejś tam grupy co się też wiąże popieraniem poglądów które ona głosi. I w takim wypadku albo w 100% popieracie poglądy które wiążą się z taką subkulturą albo nie możecie się do niej przypisać, wątpie w to że 95% ludzi potrafi przypisać swoje poglądy to tych wąskich granic jaką tworzy subkultura. W takim wypadku najczęściej dobieracie poglądy do subkultury, a nie subkulturę do waszych poglądów, albo poprostu nie wiecie czego chcecie w życiu i jesteście w takim wypadku DZIEĆMI !
PoprostuKrzyś
02-04-2007 12:20:46 AM

Ciekawied wszystkich opisałeś, ale rodzielasz ludzi i porządkujesz ch w szufladkach. To jest w Tobie złe. Może nie umiesz wyobrazić sobie jakiejś laleczkowatej dziwki z kumpelkami Metalowcami ? Ja mam koleżankę która ubiera się jak DZIWA!!! Mimo to przyjaźnię się z nią a ja jestem metalem. Ale felieton bardzo fajny i ciekawy. Pozdrawiam i powodzenia w pisaniu kolejnych felietonów :).
ps.
Nie często trafia się aby metal był satanistą. Wbij sobie to do głowy! :)
Slipknot
01-04-2007 07:04:49 PM

zal mi tak ograniczonych ludzi jak ty....
szufladkujesz wszystkich ludzi masz bardzo ograniczone poglądy troche wiecej tolerancji no i zanim cos napiszesz do dowiedz sie wiecej rzeczy na ten temat wszyscy mysla ze jak słucham metalu to jestem satanistką a tak nie jest lubie czarny ale nosze tez ubrania w innych kolorach nie nosze glanów wkurza mnie jak słysze teksty "satanistka" albo "szatanka" skonczcie z tymi podziałami wszyscy ludzie są normalni !!!
xxxciemnoscxxx
01-04-2007 05:36:29 PM

ale mi sie udała prowokacja ^^
Hodo
31-03-2007 08:36:40 PM

hip-hop
ja LUBIE HIP HOP BO TO JEST MÓJ ŻYWIOŁ
KOL
06-03-2007 11:11:51 AM

jeleŃ
to moze u Ciebie na wioske macie takich typow, kazdy ma inny slownik wlasnych slow, przyjebales sie do stroju chlopcze?? w lato to ja mam spodenki skate itp, a w zime sa buty. jakbys sie badziej zainteresowal tematem to bys wiedzial. nie kazdy ma tyle hajsssu zeby sobie kupic takie reczy.
kurak- niby "skate", co nie?
27-02-2007 09:09:07 AM

...........................................................................................
25-02-2007 02:14:26 AM

BUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUhaaaaaahaaaaa!
KREW !!! KREW!!! KREW!!!!


Ale ty głupi jesteś!
Wampirzyca
13-02-2007 05:46:06 PM

ssij
człowieku czytam ten felieton i niedowierzam.
ty jesteś poprostu nie normalny ale nienormalny.
"skejci,metale,dresy i debile(tacy jak ty)"
poprostu nie wiesz o czym piszesz.
skończ pierdolić że wiesz o czym piszesz bo gówno zawsze będzie gównem tak jak ty jesteś gównem.
"ta zniewaga krwi wymaga"
a jeszcze jedno-subkultura do której należysz to pewnie "debilizm z gazetą bravo w ręku"
ssij...
NanoS
11-02-2007 07:46:43 PM

Tolerancja
Przede wszystkim każdy powinien być sobą!!!!!!! Gdyby każdy słuchał tej samej muzyki , chodził w tych samych ciuchach co reszta ŚWIAT BYŁBY NUDNY . Nie można dzielić ludzi na skejtów bo noszą obwisłe spodnie i zaduże bluzy , metalowców bo chodzą ubrani na czarno czy na niby normalnych . Że niby laleczka w mini spódniczce i kusej bluzeczce , z toną tapety na swym głupim ryju jest normalna . Nierozśmieszajcie mnie . Każdy jest jaki jest , i nie powinniśmy się z tego naśmiewać.
Billunia
10-02-2007 03:55:05 PM

Ty jestes po prostu dziki
Wszystko jest tu dziwne nie znasz sie. nie wiesz o czym piszesz. Ty niby w czym zima chodzisz????? Kocham skejtow rozumiem ich styl i taki ich kocham. Moj chlopak jest skejtem i jest fajnie
maniura
14-01-2007 01:28:48 AM

Ty jestes po prostu dziki
Wszystko jest tu dziwne nie znasz sie. nie wiesz o czym piszesz. Ty niby w czym zima chodzisz????? Kocham skejtow rozumiem ich styl i taki ich kocham. Moj chlopak jest skejtem i jest fajnie
maniura
14-01-2007 01:03:15 AM

jakos tak
Swietny felieton a super skejci i metale jak jestescie tacy fajni to czemu nie idziecie gdzies razem ? bo inna muzyka tak? hahaha pozabijalibyscie sie nawzajem hahaha pozdrawiam
super skate ch. Ci w klate
10-01-2007 10:26:21 PM

hmmmmm
inteligetni ludzie staraja sie poznac i zrozumiec a nie tylko ograniczać sie do oceniania o i to tylko tyle POZDRAWIAM
sniezka =)
08-01-2007 09:03:20 PM

system of a down
ja słucham metalu, ale szanuje nawet dresów!!! Lubię również rock. Chodzę w glanach bo po prostu mam taki styl.. Nie palę zioła nie chodzę na tzw "melanże" bo tego nie toleruję... Mam swój styl i niech tak już pozostanie:D pozdrawiam "system of a down mój ulubiony zespół oraz tą atronkę"
styl metal
06-01-2007 09:42:33 PM

metal/hip-hop
są też ludzie na tym świecie którzy słuchają jednoczesnie metalu i hip-hopu. i ja wlasnie taki jestem... chocze w glanach, mam wlosy krotkie itp...
wariat
23-12-2006 10:22:38 PM

nosze glany - zabij mnie!
11-12-2006 10:59:17 PM

SUB KULTURY
Każdy człowiek należy do innej grupy słucha muzyki taką jaką lubi i nie ważne jest, że charakteryzuje specyficznym strojem. To też człowiek tylko należy do innej grupy.
IZOLDA 11-12-2006rok
11-12-2006 07:16:13 PM

brak mi słow..
jeżeli piszesz że metalowcy to w większości czciciele szatana, to chyba nie masz o niczym pojęcia. musisz jeszcze trochę książek poczytać, polecam chociażby: Mały słownik subkultur młodzieżowych.
andrzej
03-12-2006 03:28:16 PM

mm
Autor artykułu imo przegrał życie kiedy się urodził. Ciekawe czy mialbys smialosc w twarz powiedziec tym ludziom, ktorych opisales jacy są... Dres pewnie by Cie uderzyl, skejt tez. Metal to sam nie wiem, bo to dziwni ludzie. Ciekawy felieton i tak btw. czemu skejci z czapkami marihuana? Chyba mylisz skejtów w rastamanami, no cóż... :D Skejci noszą tirówki raczej, w zime czapki z logiem ulubionej firmy. Pozdro
Pycek
19-11-2006 10:07:25 PM

...
ja tez jetsem "normalna" ... glany na nogach czarny czy zielony czy nawet różowy sweter tak zwane "dżinsy" a ludzie patrza sie na mnie jak bym byla metalem bo mam GLANY ! Ludzie ... poprostu dobitka ... a tak w ogóle. Prawdziwy tak zwany skejt nigdy nie wysmieje nikogo innego. Innego "stylu" i po tym własnie ich poznaje. a o dresach nie wspomne.
Łada
13-11-2006 08:40:49 PM

metalowcy
po pierwsze ja sama jestem metalówa... i oczywiscie to co napisales o metalach to w duzej czesci stek bzdur... po pierwsze metalowcy wcale nie sa (w wiekszej czesci satanistami!) człowieku... czy wszyscy musza nas tak kojazyc bo jestesmy ubrani na czarno? i tu drug mit metalowcy ubieraja sie w takze inne kolory typu ciemno-zgnila zielen, ciemny granat itp. oczywiiscie czarny zadzi... a Glany nasza nie tylko metale.. takze goci i inni nawet ,,normalni,, ludzie. jak juz wspamnialam jestem metalowa a chodze do katolickiej szkoly i ogolnie jestem blisko Boga... wiec sami widzicie jak to wyglada :) pozdrawiam
M.
07-11-2006 02:12:47 PM

Stek bzdur
Ja nosze normalne dżinsy, bluzy czasami tez z kapturem, czasami nie, koszulki z flagą jamajki (Nawet wytatuowałem ją sobie na sercu) (Ogólnie oldschool) Mam dready, pale zioło i co?? To znaczy ze jestem człowiekiem z marginesu społecznego?? Ubieramy sie tak jak lubimy, tak jak jest nam wygodnie. Słuchamy tego co chcemy Nie oceniaj ludzi po wyglądzie PEACE!!
Jamaica2
25-10-2006 07:20:11 PM

heheehehe
fajny artykulik całkiem zabawny :D mija sie z prawdą ale to chyba widac :P ale pozatym mozna sie nieźle posmiac, wiec felieton oceniam na 5!!:D
crypto
18-10-2006 11:31:45 PM

Subiektywne do bólu
Nie wziąłeś pod uwagę ludzi RAIV. np ja. Chodzę w bluzie z kapturem, gardze dzinsami, dlatego ubieram sie w bojówki, a wcale nie uważam sie za ziomka, którego krok w pantalonach zaczyna sie poniżej kolan. Słucham DnB, rave, breakbeat, funk, ambient. I co? Przyrównasz mię do dresa, że sie wsłuchuje w pochodne TEKNIAVKI? Chociaż wsiowe techno zaiste jest mało ambitne.

Zahaczasz o ludzkie upodobania, traktujesz subkultury troche jak kupe na chodniku, podchodzisz do niej naukowo i z patykiem.

W całej tej zgrai faktycznie ty jesteś najmniej normalny, bo nie chcesz należeć do jakiejś społeczności, a całą energię poswiecasz żeby NIE należeć do żadnej subkultury
Gantz
16-10-2006 09:46:51 PM

Błąd
CHWDP pisze się przez "ch"
Marta
16-10-2006 12:17:21 PM

hmm....
Troszke to uogólnione, nie uważasz??
nie jestem znawczynia subkultur, ale wiem na pewno że istnieje różnica między metalowcami a satanistami, a Ty ich wrzuciłęś do jenego worka. Znam wielu metali, więszośc z nich to harcerze, ucza się w ogólniakach, chodza do Kościoła i są tak madrzy i sympatyczni, że aż trudno by ich osądzać o picie krwi, przesada i głupota.
Kolejna kwestia, czy naprawde uważasz, że tylko dresiarze słuchaja techno, albo, że tylko skejci nosza luźne ubrania??
Człowieku - -jestes tak ograniczoną i głupią, a do tego nietolerancyjna osobą, że az się żal człowiekowi robi. Czy Ty wogóle nie myslisz?? Nie dostrzegasz różnic?? Dlaczego dzielisz ludzi tylko na metali, skejtów i dresiarzy?? Nawet nie masz pojęcia ile jets różnych subkultur i nie zdajesz sobie sprawy, że jest także peło osób takich jak Ty - nie należących do subkultur, zwykłych ludzi, ja jestem taka osobą, ale mam znajomych, są wśród nich i metale i dresi i skejci i wielu innych i ze wszytskimi moge się dogadać. a to, że ubierają się inaczej, słuchaja innej muzyki i maja inne poglądy, nie sprawia że są gorsi.
Zastanów się, zanim cos napiszesz, bo Twój osąd był bardzo krzywdzący i kompletnie nietolerancyjny, szkoda mi Ciebie.
Anka z Pabianic
06-10-2006 06:26:04 PM

tak tak tytuł
Bardzo mi sie felieton podoba :)
Jamajka
25-09-2006 08:56:33 PM

skejci hmm...
Moim zdaniem skejci są to normalni ludzie. Przecież każdy ma swój styl bycia. Sama lubię się ubierać na szeroko bo to mi się podoba.;)
Tysia
06-09-2006 08:38:11 AM

Subkultury
Powiem ci tak. Jeśli czujesz się zagubiony i szukasz swojego miejsca, to sam zacznij należeć do jakiejś grupy. Niewem, jaką muzę lubisz itd. może byś pasował na Metala, albo na dresa... a pozatym, to ty myślisz że na świecie są tylko, metale, dresy i skate? Akurat jestem metalem, ale to nieważne.
A punki, skinheadzi, depeszowcy, rockersi, gitowcy czy hipisi?
Byłem kiedyś na festiwalu w Jarocinie, grali Thrash Metal i Punk Rocka. Towarzystwo było metalowo-punkowe. Później skinheadzi dawali się mocno we znaki, to potem dostali mocny wpierdol.
Ale, jak wydaje ci się, że jesteś inny, to rozwarz swoje poglądy i zostań metalem, punkiem, dresem, skinem, gitowcem czy kim tam chcesz....
Biker666
01-09-2006 03:03:22 PM

Elo jestem skejtem ale jakoś w 30 stopniowym upale nie chodzę w zimowej czapce tylko skate czpie z daszkiem lubię chodzić w szerokich porach i mam tradycję jebać policję
Delo
23-08-2006 10:15:02 AM

uwaga
Dla starszego pana, który wiedzę o "trendy" młodzieżowym czerpie z "Krótkiego słownika subkultur młodzieżowych" patrząc oczywiście na same obiekty socjalne takie spojrzenie od wewnątrz daje odatkowe informacje. Dziękuję
Henryk
15-08-2006 10:23:41 AM

...
jestem dzierwczyną metalem i jakos nie czcze szatana. To wszystko stereotypy.
Kamila
14-08-2006 11:54:44 PM

akurat tu kazdy jest normalny
tylko innego typu muzyki slucha i tyle moze i jest satanista ale co np nam do tego on tak wybral nie my
xxx
14-05-2006 01:36:37 PM

Dresy kupują na bazarku:P Felieton jest świetny!
m
12-05-2006 10:25:38 PM

Człowieku jak mówią specjalisci nieliczny procent ludzi potocznie zwanymi metali są lub maja coś wspulnego z satanizmem.. Postrzeganie przez ten pryzmat całej subkultury jest jednak krzywdzące dla większości osób, które się z nią identyfikują.Większość tych ludzi po prostu lubi słuchać ostrzejszej muzyki...
JA
06-05-2006 03:44:42 PM

Przeczytałam!
25-04-2006 09:02:12 PM

felieton fajny, mam tylko zastrzezenia co do sformułowania "radiow samochodowych" czy rzeczywiscie tak sie poprawnie pisze? poza tym generalizujesz i uogolniasz pozdro
Marteczka
16-04-2006 05:50:11 PM

eh, az zaluje, ze nie jestem tą normalną ;-)
Eva Natas
15-04-2006 07:06:38 PM

w końcu ktoś zauwazył róznice miedzy skejtami a skaterami
skater
05-04-2006 04:33:30 PM

Do uczniow ONZ
Na jutrzejszy polski JA przepisuje ten felieton i niech nikt sie nie odwazy go oddac?
Brunet wieczorową porą
02-04-2006 10:01:10 PM

k@_!nk@_, pisałem już wcześniej, że ten felieton to satyra, nie zauważyłeś nigdzie ironii ? W felietonie dokonuje luźnego podziału tylko ze względu na wygląd. Ten zlepek stereotypów jak to z czczeniem szatana to przecież czysta ironia. I jeszcze jedno. Ogłaszam wszem i wobec: ten felieton nie odzwierciedla moich poglądów.
Hodo
29-03-2006 09:21:37 PM

Co ty wiesz o tym wszytkim?!
No wiec przeczytałam dokładnie cały twój felieton.. i szanuje twoje poglądy ale.. ale to że Tobie sie nie podobają "workowate" spodnie to tylko twoj wybor.. inni lubia i im sie podoba tak jak tobie sie podoba "normalny t-shirt". Spodnie nie są o 3 rozmiary za duze tylko poprostu tak szyte. Z tego co napisałes to nie wiesz sk8ach. Spróbowałes sie z którym zakumplować? Ich ubiór o niczym nie znaczy.. Co do metali to tak: To że słuchają takiej muzy a nie innej to jest ich wybór.. ty zapewne tez masz jakąs ulubioną... to ze ubierają sie na czarno to nie znaczy że wyznawają szatana.. Ubiór a sprawa wiary to sa dwie rózne rzeczy więc nie łącz ich ze sobą.. a co do dresiarzy to nie tylko oni klną ale inni też.. Ja osobiscie nie naleze do zadnej "subkultury". A ty nie wypowiadaj sie na temat o którym nic nie wiesz. Bo napisałes totalne bzdury.. to ze ktoś sie ubiera tak a nie inaczej to jest jego własny wybór. Tak jak ty wybrałe s ze chcesz sie ubierać "normalnie"..
k@_!nk@_
28-03-2006 11:35:39 PM

Styl bardzo mi się podoba. Jesli chodzi o poglądy... cóż. Uogólniasz, rzeczywiście... Ale zwykle na tym felieton polega... Od szczegółu do ogółu. Nie zagłębiasz się w rozmayslaniach nad portretem psychologicznym i wszelakimi odmianami skejtów/dresów/metali/etc... I o to właśnie chodzi... O "przekrój ogólny".
Azriel
28-03-2006 09:24:20 PM

Czyli, że mam szerokie spodnie i jestem "skejtem"? Człowieku, daj spokój. Opisałeś zjawisko subkultur tak, jakbyś skrobał o gatunkach zwierząt. Tymczasem wszelkie zjawiska w obrębie danej subkultury różnią się i nie ma jako takich standardów i wymogów, które trzeba spełniać, by do takowej należeć (o ile istnieje, ale to już inna rzecz). Proste, infantylne, nacechowane stereotypem i nieprawdą. Nie podoba mi się.
decKster
26-03-2006 10:17:03 PM

*
uważam że felieton jest świetny! bo na czasie, napisany "lekko"... podoba mi się-ostatnio nawet napisalam o podobnym problemie (troszkę wcześniej)...
uważam, że każdy człowiek czasem dziwaczeje, a imbardziej różni się od mas tym jest ciekawszy ;)
gorące pozdrowienia
MBag
26-03-2006 09:39:23 PM

pojęcia "skejt" i "skater" mają odwrotna znaczenia...
26-03-2006 09:12:46 PM

ech...
Tak ostatnio się zastanawiałem. Co to wogóle za subkultury, skejci, metalowcy, dresy? To są sztuczne pojęcia. Może kiedyś istniały subkultury np. Hipisi, Punkowcy, Skini, oni mieli swoją ideologię, głupią bo głupią, ale mieli. To co dzisiaj nazywamy subkulturą, ideologii nie posiada, rózni się tylko strojem i rodzajem słuchanej muzyki.
A to raczej niewielka różnica.
24-03-2006 12:55:35 AM

Felieton trochę zbyt uogólnia i sztywno szufladkuje ludzi - workowate spodnie - skejt, ŚMIERĆ na piersiach - metal itd. Sam czasem czuje się jak dziwak - z dwóch powodów, jeden podobny do twojego, a drugi trochę inny - otóż ubieram się luźno, nosze troche duże spodnie i bluzy z kapturem...można by rzec "mały skejt".. ale jednak trzymam się zdala od bezsensownych CHWDP, zielonego listka na czapkach czy jeżdzenia na desce. Po porstu nie lubie, jakl mnie krępują ciuchy. Ale zdaje sobie sprawe, że gdybyś miał uwzględnić wsyzstkie te wyjątki (jak ja) to zrobilaby się z tego praca magisterska.
Poza tym ja zawuażyłem inną dziwną rzecz - ludzie w liceum (albo ludzie w ogóle) albo nie uznają normalnego systemu wartości albo to ja jestem zbyt staroświecki. dziewczyny, które z każdym zawsze chętnie (nawet jeśli chodzi o zwykłe całowanie na imprezach :/ ), kolesie (para)macho, szeroko i pewnie przemierzający szkolne korytarze, jakieś popalanie gandzi, laski które przeklinają gorzej niż "TWOI" dresiarze itd itd ...Jakoś tego nie rozumiem... nie toleruje... i nikt mnie nie przekona, że to normalne, "nowoczesne", tredny czy jeszcze jakieś inne... PZDR, fajny felieton
23-03-2006 07:08:22 PM

Specjalnie wyolbrzymiłem niektóre rzeczy, żeby felieton nabrał nutki absurdu. W rzeczywistości traktuję subkultury bardziej liberalnie :P Ale ten felieton to lekka groteska ;)
21-03-2006 07:03:05 PM

Hmm Felieton całkiem fajny, pisany ciekawym językiem no i interesujące poglądy. Ale równiez sprzeczne z moimi, bo Ci dziwni i przerażający, szokujący ludzie też mogą byc normalni. boję sie wiedziec co bys powiedział na moja subkulture punków? Mało kto uwierzy ze pisze felietony :P
jolkah
21-03-2006 06:52:26 PM

...
mam troche inne poglady na ten temat;] ale felieton ciekawy
y
21-03-2006 04:44:14 PM

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz do: Czy ja jestem inny ? - skejci, metalowcy, dresiarze i normalni
Tytuł
Treść
Autor
Wpisz tekst z obrazka:

Copyright by felieton.pl 2004. InetMedia - pozycjonowanie stron www, Linki, Felietony
Felieton.pl poleca: Hotele w krakowie, Cityinfo